امروز : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ - ۱۵:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عکس بفرستید، لاغر شوید!

بصیر، در دنیای مدرنیته امروز که سبک زندگی ایرانی- اسلامی جای خود را به سبک غربی‌ داده، مدلینگ، چاقی و لاغری به دغدغه اصلی جوانان امروز تبدیل شده است. شاید در دهه‌های گذشته با تبلیغات گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای قرص‌های لاغری و چاقی، با استقبال گسترده‌ای از سوی طیف جوان برای تناسب اندام روبرو می‌شد اما طی […]

بصیر، در دنیای مدرنیته امروز که سبک زندگی ایرانی- اسلامی جای خود را به سبک غربی‌ داده، مدلینگ، چاقی و لاغری به دغدغه اصلی جوانان امروز تبدیل شده است.

شاید در دهه‌های گذشته با تبلیغات گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای قرص‌های لاغری و چاقی، با استقبال گسترده‌ای از سوی طیف جوان برای تناسب اندام روبرو می‌شد اما طی سال‌های اخیر با توجه به اینکه مضر بودن چنین قرصهایی برای مردم اثبات شده حالا ورزش و پیشگام همه رشته‌های ورزشی، پرورش اندام، بیش از پیش مورد توجه جامعه جوان قرار گرفته است.

برنامه ورزشی و غذایی، حضور در باشگاه‌های بدنسازی و اصطلاحاتی که حالا دیگر مختص پرورش اندامی‌هاست، جای خود را در بین جوانان باز کرده و آن‌ها ساعاتی از روز خود را به این امر اختصاص می‌دهند.

در نگاه اولیه شاید خانواده‌ها از اینکه وقت دختر یا پسر جوانشان در مسیر ورزش و در محیط‌های سالم ورزشی سپری می‌شود، خوشحال باشند اما قطعا این محیط و حواشی آن نیز می‌تواند تهدیدهایی را برای نسل جوان به همراه داشته باشد.

امیرملازاده کار‌شناس پرورش اندام و مربی بدنسازی که سابقه چندین قهرمانی بین المللی را نیز در این رشته ورزشی در کارنامه خود می‌بیند، در گفت‌و‌گو با خبرنگار جهان نیوز به تشکیل برخی گروه‌ها در شبکه‌های اجتماعی موبایلی نظیر لاین، واتس‌آپ، تلگرام و… اشاره کرد و افزود: طی ماه‌های اخیر تعداد زیادی از این گروه‌ها توسط برخی مربیان پرورش اندام در شبکه‌های اجتماعی موبایلی راه اندازی شده که جوانان علاقمند به بدنسازی نیز به عضویت آن در آمده‌اند.

عکس بفرستید؛ لاغر شوید!

وی در مورد برخی اتفاقات در این گروه‌ها هشدار داد و گفت: متاسفانه مشاهده شده است که برخی از مدیران این گروه‌ها (مربیان بدنسازی و پرورش اندام) به بهانه ارائه برنامه غذایی و ورزشی، از دختران عضو گروه در خواست عکس می‌نمایند که این اتفاق می‌تواند در آینده مشکلات زیادی را برای آن‌ها بوجود آورد.

این مربی بدنسازی با بیان اینکه، یک مربی حرفه‌ای تنها با شنیدن قد و وزن فرد، براحتی می‌تواند بهترین برنامه را به ورزشکار مورد نظر ارائه دهد، خاطرنشان کرد: مربی‌ای که ادعا می‌کند برای چاقی یا لاغری و یا حتی تناسب اندام حتما باید عکس برهنه با نیمه برهنه ورزشکار را ببیند قطعا مربی نیست و به دنبال اهداف دیگری چنین درخواستی را مطرح می‌کند.

ملازاده در پایان با هشدار به دختران جوان تاکید کرد: زنان و بانوانی که علاقمند هستند در این رشته ورزشی فعالیت نمایند، باید بیشتر از آقایان مراقب باشند چراکه زمینه سوء استفاده از آن‌ها مهیاست و ارسال این تصاویر در آینده می‌تواند برای آن‌ها دردسرساز شود.

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news