امروز : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ - ۱۹:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جنبشهای جدید و مقابله با گسترش معنویت دینی

بصیر، مراد از معنویت دینی در این بخش، همان فطرت انسانیِ است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است. معنویتی که برخاسته از گرایشهای مقدس و متعالی آدمیان است. از آنجا که شاخص مهم نظام اسلامی، هویت دینی، معنویت الهی و رسالت فرهنگی آن است، جنبشهای نوپدید معنوی اندیشه و فرهنگ این معنویت را […]

بصیر، مراد از معنویت دینی در این بخش، همان فطرت انسانیِ است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است.

معنویتی که برخاسته از گرایشهای مقدس و متعالی آدمیان است. از آنجا که شاخص مهم نظام اسلامی، هویت دینی، معنویت الهی و رسالت فرهنگی آن است، جنبشهای نوپدید معنوی اندیشه و فرهنگ این معنویت را به چالش فراخوانده اند. از سوی دیگر، چون بارقه ای امیدبخش در ظلمات بی هویتی و بی فرهنگی دنیای امروز، به شیفتگان معنویت نوید آزادی داده است، بار دیگر حق و باطل روبه روی هم قرار گرفته اند، البته در نبردی کاملاً نابرابر. جهان استکبار به این نتیجه رسیده که راه مقابله با این نظام الهی مبتنی بر خدامحوری، فقط مبارزه فرهنگی و جنگ نرم است.
یکی از این راهکارها برای مقابله با معنویت الهی و انسان ساز اسلام، ایجاد فرقه ها و عرفانهای بدلی و معنویت کاذب در مقابل معنویت حقیقی و اصیل اسلامی است. معنویت دینی با وجدان انسانها، با جنبه انسانیت انسانها سروکار دارد، بر خوی انسانی انسان ها تأکید می کند. این چیزی است که غرب با آن مشکل دارد و می داند با وجود چنین معنویتی هیچ گاه نخواهد توانست بر انسان ها حکمرانی کند. بنابراین عرفانی را تبلیغ می کند که از سویی خلأهای معنوی بشر را تأمین کند و از سوی دیگر حس ظلم ستیزی و خدامحوری انسان را از آنها دور کند.
جنبشهای نوپدید معنوی بخوبی می توانند چنین مأموریتی را انجام دهند.مقام معظم رهبری در این باره می فرماید: امروز دشمنی اردوگاه استکبار با ایران اسلامی به خاطر اسلام است. آنها با اسلام دشمن هستند که بر جمهوری اسلامی فشار وارد می کنند. آنها با زنده شدن قرآن دشمن هستند که با ملت ایران دشمنی می کنند و همه ملتهای مسلمانی که در راه اسلام مایل به فداکاری و حرکت هستند، باید برای مقابله با دشمنان اسلام، خود را آماده کنند. ما ملت ایران از این حقیقت به خود می بالیم که به خاطر خدا و به خاطر قرآن مورد کینه و عداوت مستکبران عالم قرار گرفته ایم. وا… که آمریکا از هیچ چیز ملّت ایران به قدر مسلمان بودن و پایبندی به اسلام ناب محمدی(صلی ا… و علیه و آله) ناراحت نیست.
جنبشهای نوپدید معنوی با ایجاد جذابیتهای این دنیایی، ارایه مدلهای پر سروصدا، ساختن الگوهای اَبَرانسانی، تلاش می کند انسان دور افتاده از معنویت راستین را به خود جذب کند و از او انسانی مطیع و فرمانبر بسازد تا از این رهاورد هم بر او مسلط شود و هم روحیه ظلم ستیزی و انقلابی او را عقیم کند؛ زیرا تنها چیزی که می تواند موقعیت جهانی غرب را به چالش بکشد و از بین ببرد، روحیه انقلابی و ظلم ستیزی انسانهاست. انسان بیدار و هوشیار قد خم نمی کند و زیر بار ظلم نمی رود، در حالی که ظلم عامل بقای اندیشه غربی و استکبار است.
صدخبر

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news