امروز : سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۰:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شارژ بی‌سیم خودروهای برقی ممکن می‌شود

بصير،یکی از محدودیت‌های خودروهای فعلی برقی ضرورت استفاده از کابل برای اتصال آنها به منبع دریافت انرژی است. اما شارژ بی سیم استفاده از این خودروها را راحت تر خواهد کرد. با استفاده از این فناوری بی سیم می توان برای شارژ بی سیم گوشی‌های هوشمند در داخل خودروها هم اقدام کرد. شرکت دایملر که […]

بصير،یکی از محدودیت‌های خودروهای فعلی برقی ضرورت استفاده از کابل برای اتصال آنها به منبع دریافت انرژی است. اما شارژ بی سیم استفاده از این خودروها را راحت تر خواهد کرد.

با استفاده از این فناوری بی سیم می توان برای شارژ بی سیم گوشی‌های هوشمند در داخل خودروها هم اقدام کرد. شرکت دایملر که شرکت مادر کمپانی مرسدس بنز محسوب می شود قصد دارد با این کار استفاده از فناوری اطلاعات در داخل خودروهای هوشمند را ارتقا بخشد.

پیش از این بی ام و و آئودی هم از طرح‌های مشابهی خبر داده بودند. البته جزییات فنی و نحوه اجرای عملی این طرح ها اعلام نشده است.

پیش بینی می شود در آینده با گسترش شبکه های نسل سوم و چهارم تلفن همراه در جهان از این فناوری های ارتباطی برای بهبود کیفیت تبادل داده در داخل خودروها هم استفاده شود. دایملر قبلا از استفاده از فناوری نقشه خوانی نوکیا در خودروهای ساخت خود خبر داده بود./آ

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news