امروز : چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۶:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیاتی از بیمه تکمیلی خبرنگاران

بصير،از جمله سیاست های دولت یازدهم تامین بیمه تکمیلی خبرنگاران بوده که علاوه بر رییس جمهور مسئولان مختلف وزارت ارشاد نیز بر آن تاکید داشته اند، بر همین اساس، خبرنگار ما مطلع شد علاوه بر اینکه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند، می توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند، ارشاد یک […]

بصير،از جمله سیاست های دولت یازدهم تامین بیمه تکمیلی خبرنگاران بوده که علاوه بر رییس جمهور مسئولان مختلف وزارت ارشاد نیز بر آن تاکید داشته اند، بر همین اساس، خبرنگار ما مطلع شد علاوه بر اینکه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند، می توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند، ارشاد یک خبر خوش برای سایر خبرنگاران و رسانه ها نیز دارد.

این در حالی است که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر در اطلاعیه ای اعلام کرده بود همه خبرنگاران و فعالان رسانه ای (حق التحریرها، نمایندگی های استانی و…) را تحت پوشش بیمه ای قرار می دهد.

بر این اساس معاونت مطبوعاتی ۴ راهکار برای بیمه تمامی فعالان رسانه در نظر گرفته که علاوه بر اقدام رسانه ها که با دریافت حق بیمه و یارانه بیمه همراه است، با صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاری و همچنین ثبت نام در سایت صندوق اعتباری هنر با عنوان «فعالان غیر حرفه ای» ویژه آنها که به صورت موقت و یا پاره وقت با رسانه ها همکاری می کنند، همچنین بیمه رایگان «سلامت» همراه هست. با اعلام آمادگی «بیمه سلامت» برای بیمه کردن فعالان مطبوعاتی، آن دسته از افرادی که از طریق رسانه هایشان بیمه نشده اند، بویژه افرادی که میزان همکاری شان با یک رسانه مشخص به حدی نیست که در زمره همکاران اصلی آن رسانه قرار بگیرند، می توانند از این طریق اقدام کنند.

این افراد می توانند به سایت بیمه سلامت مراجعه و برای انجام بیمه، نام نویسی کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بیمه این افراد رایگان می شود و با همراهی سازمان تأمین اجتماعی و بازپرداخت مابه التفاوت توسط خود فرد یا مسیرهای جایگزین، موضوع بازنشستگی این افراد نیز سامان می گیرد.

گفتنی است، بیمه هیچ خبرنگاری قطع نشده و وزارت ارشاد نسبت به لیست ۶هزار نفره صندوق اعتباری هنر، پالایشی را آغاز کرده تا افراد غیر مرتبط از این لیست حذف شوند و تسهیلات ویژه در موارد مختلف تنها به خبرنگاران و فعالان واقعی رسانه ها پرداخت شود./ع

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news