امروز : پنج شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازگشت تجدیدی و مردودی به دوره ابتدایی

بصير، صادق صادق پور افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی که در دو درس پارسی و ریاضی،” عبارت نیاز به تلاش بیشتر” در کارنامه آن ها درج شود تجدید شناخته می شوند و باید در شهریور امسال دوباره این دو درس را امتحان دهند. وی گفت: طبق مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش در صورتی […]

بصير،

صادق صادق پور افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی که در دو درس پارسی و ریاضی،” عبارت نیاز به تلاش بیشتر” در کارنامه آن ها درج شود تجدید شناخته می شوند و باید در شهریور امسال دوباره این دو درس را امتحان دهند. وی گفت: طبق مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش در صورتی که دانش آموز در امتحان نوبت شهریور نیز نتواند نمرات توصیفی خیلی خوب، خوب و یا قابل قبول را کسب کند و نمره توصیفی نیاز به تلاش بیشتر را دوباره دریافت کند مردود شناخته شده و باید پایه تحصیلی را دوباره تکرار کند. صادق پور افزود: پیش از این همه دانش‌آموزان دوره ابتدایی با هر نمره توصیفی به پایه بالاتر راه پیدا می کردند که افت تحصیلی آن‌ها را سبب می شد. وی تاکید کرد: با اجرای این قانون ۵۰ هزار دانش آموز پایه اول دبستان امسال نیاز به تکرار پایه دارند.

گذراندن دوره پیش دبستانی، اختیاری است
مدیرکل دوره ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره گذراندن دوره پیش دبستانی نیز گفت: گذراندن این دوره برای ورود به دبستان کاملا اختیاری است و هیچ مدیری حق الزام اولیاء برای ثبت نام در دوره پیش دبستانی برای ورود به دبستان را ندارد و با مدیران متخلف برخورد خواهد شد. صادق پور همچنین درباره شهریه مدارس هیئت امنایی گفت: این شهریه برای کلاس های فوق برنامه و کاملا اختیاری است، بنابراین پرداخت نیز در مدارس هیئت امنایی کاملا اختیاری و الزام به آن غیرقانونی است.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news