امروز : جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۹:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

محمدزاده: دریافت پول از باشگاه مس تأیید شده

بصير،علی‌ اکبر محمدزاده در مورد وضعیت پرونده تبانی باشگاه مس کرمان اظهار داشت: آنچه که آئین‌نامه و قانون می‌گوید این است که در صورت اثبات تبانی باشگاهی کمیته اخلاق می‌تواند تا ۵۰ میلیون تومان نفرات دخیل در تبانی را جریمه کند و بعد از آن هم ۵ مجازات دیگر برای تبانی‌کنندگان در نظر گرفته شده […]

بصير،علی‌ اکبر محمدزاده در مورد وضعیت پرونده تبانی باشگاه مس کرمان اظهار داشت: آنچه که آئین‌نامه و قانون می‌گوید این است که در صورت اثبات تبانی باشگاهی کمیته اخلاق می‌تواند تا ۵۰ میلیون تومان نفرات دخیل در تبانی را جریمه کند و بعد از آن هم ۵ مجازات دیگر برای تبانی‌کنندگان در نظر گرفته شده است که در مجازات اول آنها در آئین‌نامه آمده است در صورت اثبات تبانی یک باشگاه آن باشگاه می‌تواند به یک رده پائین‌تر سقوط کند و جریمه نقدی و سنگینی هم برای افراد حاضر در تبانی به همراه محرومیت‌های طولانی‌مدت در نظر گرفته شود.

وی در مورد اینکه در صورتی که تبانی باشگاه مس تأئید شود وضعیت لیگ چگونه می‌شود و تکلیف تیم‌های صعودکننده به لیگ برتر چه خواهد شد، گفت: در این مورد آئین‌نامه هیچ چیزی را پیش‌بینی نکرده است، اینکه بعد از اثبات تبانی و مجازات تبانی‌کنندگان تیم‌های قبلی و بعدی چه خواهد شد، در آئین‌نامه مطلبی وجود ندارد این مسئله معنایش آن نیست که در این مورد سکوت آئین‌نامه‌ای داریم.

بلکه با توجه به شرایطی که به وجود می‌آید و باید برخی مسابقات تکرار شود در آن صورت هرج و مرج و بی‌برنامگی زیادی را شاهد خواهیم بود به همین دلیل هم آئین‌نامه به این مسائل ورود نکرده و فقط مجازات افراد تبانی‌کننده را تعیین کرده است. این مسائل که چه تیم‌هایی جایگزین تیم تعیین‌کننده می‌شوند مسائل فنی است که مسئولان مربوطه در موردش تصمیم‌گیری می‌کنند نه کمیته اخلاق.

محمدزاده در مورد اینکه تبانی باشگاه مس محرز شده یا نه، گفت: خیر تا اینجا فقط احتمال تخلف باشگاه مس وجود دارد، فردی که به نام «م.ن» دستگیر شده باید اعتراف کند که این پول‌هایی که از باشگاه مس گرفته را چگونه خرج کرده است و در واقع پولی که از باشگاه مس گرفته شده را به عنوان یک فرد شیاد و کلاهبردار در جیب خودش گذاشته یا آن را صرف تبانی با بازیکن یا داور کرده است. خروجی این مسئله همه چیز را مشخص می‌کند و در واقع اعترافات فرد دستگیر شده حلقه مفقوده این پرونده است.

رئیس کمیته اخلاق در مورد اینکه تا روز یکشنبه آینده که قرار است بازی پلی‌آف بین مس کرمان و استقلال خوزستان برگزار شود، این پرونده سرانجام خواهد گرفت یا نه و فرد دستگیرشده اعتراف می‌کند، گفت: بعید می‌دانم تا دو روز آینده ما بتوانیم به نتیجه برسیم ما به زمان بیشتری نیاز داریم. با این حال بازی پلی‌آف به نظر من برگزار می‌شود اگر مس کرمان نتواند استقلال خوزستان را شکست بدهد و به لیگ برتر بیاید که دیگر مسئله خاصی وجود ندارد و این صعود مس کرمان منتفی می‌شود اما در صورتی که این باشگاه بتواند با تفاضل گل استقلال خوزستان را شکست بدهد و به لیگ برتر بیاید در آن صورت باید ببینیم سرانجام پرونده چه خواهد شد که در صورت احراز تبانی همانطور که گفتم مسئولان فنی تصمیم‌گیرنده خواهند بود./آ

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news