امروز : یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۹:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک میلی‌متر بارش در یک هفته!

بصير، آمارهای منتشر شده از سوی وزارت نیرو نشان می‌دهد هفته اول خرداد را در حالی پشت سر گذاشتیم که حجم بارش‌های کشور از ۱۸۱ میلی‌متر در روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه با یک میلی‌متر افزایش به ۱۸۲ میلی‌متر در ۶ خرداد ماه رسیده است. طبق این گزارش، این میزان بارش درمقایسه با میزان بارش‌های مدت مشابه […]

بصير،

یک میلی‌متر بارش در یک هفته!
آمارهای منتشر شده از سوی وزارت نیرو نشان می‌دهد هفته اول خرداد را در حالی پشت سر گذاشتیم که حجم بارش‌های کشور از ۱۸۱ میلی‌متر در روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه با یک میلی‌متر افزایش به ۱۸۲ میلی‌متر در ۶ خرداد ماه رسیده است. طبق این گزارش، این میزان بارش درمقایسه با میزان بارش‌های مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۳ درصد کاهش و در مقایسه با متوسط درازمدت ۱۹ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، میزان بارش‌ها در دوره مشابه سال آبی گذشته ۲۱۰ میلی‌متر و دوره درازمدت در همین زمان ۲۲۶ میلی‌متر ثبت شده است.

بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته درمقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه رحمت‌آباد ریگان بم در استان کرمان با ۱۲۳ درصد افزایش بارش بوده و ایستگاه طاشکوئیه در استان هرمزگان با ۸۱ درصد کاهش کمترین میزان بارندگی درمقایسه با دوره درازمدت را داشته است. در این مدت بیشترین بارش در حوضه آبریز دریای خزر به میزان ۴ میلی‌متر و حوضه دریاچه ارومیه با ۳ میلی‌متر بارندگی ثبت شده است. حوضه فلات مرکزی یک میلی‌متر بارندگی داشته و حوضه‌های خلیج فارس، مرزی شرق و سرخس هفته بدون بارندگی را سپری کردند.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news