امروز : یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کتاب‌هایی که ۶ سال در ارشاد مانده‌اند

بصير،آرش سنجابی با بیان اینکه این رمان اولین کار داستانی منتشر شده‌ی او بعد از شش سال ممنوعیت چاپ اثر است؛ گفت: «چینه‌دان ترک خورده درناها» رمان ۱۵۰ صفحه‌ای است که بعد از سال‌ها و ممیزی سفت‌وسختی که با ۱۰-۱۲ اصلاحیه همراه شد؛ سرانجام قرار است با پذیرفتن اصلاحات و حذفیات به چاپ برسد. انتشار […]

بصير،آرش سنجابی با بیان اینکه این رمان اولین کار داستانی منتشر شده‌ی او بعد از شش سال ممنوعیت چاپ اثر است؛ گفت: «چینه‌دان ترک خورده درناها» رمان ۱۵۰ صفحه‌ای است که بعد از سال‌ها و ممیزی سفت‌وسختی که با ۱۰-۱۲ اصلاحیه همراه شد؛ سرانجام قرار است با پذیرفتن اصلاحات و حذفیات به چاپ برسد. انتشار این داستان برایم خیلی مهم بود و دوست داشتم حتی با وجود این ممیزی بازهم به دست مخاطب برسد. هرچه هست خوشحالم بعد از سال‌ها دوباره می‌توانم داستانی را در اختیار خوانندگان قرار بدهم. او ادامه داد: «چینه‌دان ترک خورده درناها» در واقع داستان یک پسر دانشجو است که وارد عالم سینما شده و همزمان با این وقایع؛ بیماری پارانویای او که زمینه‌های قبلی دارد؛ مجدد عود می‌کند و به سراغش می‌آید.

کتاب درحال حاضر به نشر اختران سپرده شده تا بعداز گرفتن فیپا برای گرفتن مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شود. این نویسنده با اشاره به سال‌ها ممنوعیت چاپ آثارش اضافه کرد: آخرین کار من در سال ۸۷ موفق به گرفتن مجوز شد و در این ۷-۶ سال ۹ اثر داستانی دیگرم ممنوع‌الچاپ شده‌ بودند. هیچکدام از این کارها هم حتی اصلاحیه نمی‌خوردند و خیلی ساده تنها عنوان غیرقابل چاپ بر آن‌ها گذاشته می‌شد. این مسئله حتی باعث شده بود تا برخی ناشران اصلا تمایلی برای تحویل گرفتن کار من نداشتند. به همین دلیل هم تا الان غیر از این‌کار؛ صدور مجوز هیچکدام از کارهای دیگری که در ارشاد مانده را پیگیری نکرده‌ام و ناشران هم خیلی رغبتی برای پیگیری مجوز این آثار ندارند.

بهار نيوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news