امروز : سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشته شدن ۸۴۹ نفر در عراق در ماه ژانویه

بصیر ،هیأت امدادرسان سازمان ملل در عراق (UNAMI) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، در جریان اقدامات تروریستی، خشونت‌ها و درگیری‌های مسلحانه در ماه ژانویه در عراق در مجموع ۸۴۹ تن کشته و ۱۴۵۰ تن زخمی شدند. در ادامه این بیانیه آمده است که از این تعداد ۴۹۰ غیرنظامی و ۵۳۹ نیروی امنیتی جزو افرادی بودند […]

بصیر ،هیأت امدادرسان سازمان ملل در عراق (UNAMI) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، در جریان اقدامات تروریستی، خشونت‌ها و درگیری‌های مسلحانه در ماه ژانویه در عراق در مجموع ۸۴۹ تن کشته و ۱۴۵۰ تن زخمی شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است که از این تعداد ۴۹۰ غیرنظامی و ۵۳۹ نیروی امنیتی جزو افرادی بودند که در این درگیری‌ها جان باختند.

بر این اساس، همچنین ۱۱۵۷ غیرنظامی و ۲۹۳ نیروی امنیتی در جریان درگیری‌ها زخمی شدند. در این بیانیه آمار تلفات در استان الانبار که در آن درگیری شدیدی میان نیروهای امنیتی عراق و اعضای گروه تروریستی داعش وجود دارد، لحاظ نشده است.

پایتخت عراق در جریان درگیری‌های ماه ژانویه شاهد آمار بسیار بدی بوده؛ به طوری که ۱۰۸۴ غیرنظامی در جریان این درگیری‌ها زخمی شده‌اند و همچنین استان‌های دیاله، نینوا، کرکوک و صلاح الدین از جمله مناطقی گزارش شده‌اند که درگیری‌های متعددی در آن رخ داده است.

جان کوبیس، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در عراق با اشاره به این آمار خواستار پایان یافتن درگیری‌ها در این کشور شده است.

نامه نیوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news