امروز : یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ - ۲۰:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع همه جانبه اهالی سیاست، نمایندگان مجلس و اعضای خبرگان از شوای نگهبان/ شورای نگهبان، دژی مستحکم برای دفاع از استقلال نظام

بصیر، با نزدیک شدن به انتخابات یکسری از افراد و جریان های سیاسی با هجمه و حمله به شورای نگهبان این نهاد قانونی و مستقل را تحت فشار قرار می دهند و قصد دارند این نهاد قانونی را به نفع خود تصرف کنند در ادامه واکنش های به این قانون شکنی ها از سوی کارشناسان […]

بصیر، با نزدیک شدن به انتخابات یکسری از افراد و جریان های سیاسی با هجمه و حمله به شورای نگهبان این نهاد قانونی و مستقل را تحت فشار قرار می دهند و قصد دارند این نهاد قانونی را به نفع خود تصرف کنند در ادامه واکنش های به این قانون شکنی ها از سوی کارشناسان سیاسی آمده است.

دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس :
هجمه علیه شورای نگهبان به معنای فتنه افکنی در انتخابات است/جریانهای سیاسی مسائل شان را از طریق قانون پیگیری کنند
محمد حسن آصفری، دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ با اشاره به هجمه های مطرح شده علیه شورای نگهبان، گفت: برخی از جریان های سیاسی به دنبال فتنه افکنی هستند به همین دلیل هجمه های زیادی علیه شورای نگهبان وارد می کنند.
وی با بیان اینکه همه افراد باید به قانون احترام بگذارند و مسائل شان را صرفا از طریق قانونی پیگیری کنند، اظهار کرد: توجه و تمکین به قانون وظیفه همه افراد جامعه خصوصا مسئولان است.
آصفری ضمن تاکید بر اینکه فتنه افکنی صورت گرفته در این روزها به دنبال کم رنگ کردن حضور مردم در پای صندوق های رای است، ادامه داد: این افراد می خواهند مردم نسبت به تعیین سرنوشت خودشان بی تفاوت شوند.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از جریانات می خواهد جو انتخابات پیش رو، مصموم و ملتهب شود، تصریح کرد: همه این جریانات بدانند که مردم آگاه و با بصیرت به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد فتنه سال ۸۸ مجددا تکرار شود.
وی با بیان اینکه در کشورمان، قانون فصل الخطاب است لذا افرادی که به دنبال فتنه هستند هیچگاه به هدفشان نخواهند رسید، افزود: همه به خوبی می دانند که انتخابات به معنای تعیین سرنوشتشان است به همین دلیل اجازه دخالت بیگانگان را نمی دهند.
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تامین منافع ملی در گرو حضور حداکثری در انتخابات است و تامین منافع دشمنان انقلاب اسلامی نیز حضور کم مردم در پای صندوق های رای است؛ بنابراین باید آگاهانه در انتخابات حضور پیدا کرد تا جلوی نفوذ گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری:
هجمه کنندگان به شورای نگهبان سکولارند/ آنها به دنبال حذف شورای نگهبان هستند
یت الله محسن قمی معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در گفتگو با باقرشهر نیوز، اظهار داشت: هجمه کنندگان به شورای نگهبان، گروه های سکولاری هستند که اصل اسلامیت نظام را باور ندارند.
وی در ادامه گفت: ما یک معیار انقلاب داشته و کاری به احزاب و گروه های مختلف نداریم.
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: انقلابی یعنی کسی که امام را باور دارد ، به آرمان های شهداء و دفاع مقدس ایمان داشته و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را قبول دارد ؛ هرکسی که به این موارد پایبند باشد ، از دید ما انقلابی است و خوشبختانه اکثریت جامعه هم همین طور هستند.
آیت الله قمی تصریح کرد: ما باید مواضع خود را نسبت به ضد انقلاب بیان کنیم و هیچ مماشاتی هم با کسانی که بخواهند پای آمریکا را به این کشور باز کنند و با آرمان های ما و با مکتب ما بازی کنند نداشته و نخواهیم داشت.
وی در مورد آزاد سازی دو شهر شیعه نشین «نبل و الزهراء» نیز گفت: خوشبختانه محاصره آن دو شهر و بیش از ۶۰ هزار شیعه پس از ۴ سال تمام شد و خطوط ارتباطی با ترکیه در حد زیادی قطع و شاکله سازمان رزمی داعش از هم پاشیده است ؛ به گونه ای که نه فقط خط مقدم بلکه خطوط دوم و سوم آن ها هم در حال فرار هستند.
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «هجمه کنندگان به شورای نگهبان چه گروه هایی هستند»، اظهار داشت: هجمه ها به شورای نگهبان به دو دسته تقسیم می شود؛ بعضی ها به جایگاه شورای نگهبان و در فلسفه وجودی شورای نگهبان تردید ایجاد می کنند که مطمئنا امری است مخالف قانون اساسی و با آموزه های دینی ما و ماهیت انقلاب اسلامی ما هم مخالفت دارد.
آیت الله قمی ادامه داد: بعضی ها هم جایگاه قانونی شورای نگهبان را قبول دارند؛ اما نسبت به برخی عملکردهای این شورا اعتراض داشته که در این دوره هم خیلی بیشتر شده است و امیدواریم در گفتگوهایی که در حال انجام است ، این اعتراضات به حداقل برسد.
وی افزود: در عملکرد شورای نگهبان ممکن است اشتباهاتی پیش آمده باشد و به همین خاطر آن ها که اصل و فلسفه این شورا را قبول داشته ولی به عملکرد شورا اعتراض دارند، با یک گفتگو بین خود و شورای نگهبان خیلی از مسائل حل خواهد شد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: هجمه کنندگانی که به دنبال حذف شورای نگهبان هستند، همان گروه های سکولار بوده که اصل اسلامیت نظام را باور ندارند و آن ها بدانند که هیچ وقت نتیجه نخواهند گرفت.

آیت الله کعبی:
شورای نگهبان توطئه نفوذ دشمنان را خنثی کرد
 آیت‌الله عباس کعبی در همایش مبلغان فرهنگ جهاد و شهادت و افتتاحیه اردوهای راهیان نور ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که حضور ما در سوریه، دفاع حداقلی و مستشاری است تا جایی که داعش، پل مقاومت را نزند.
وی گفت: در صدر اسلام نیز همه برای بهره‌مندی از فیض شهادت در جنگ‌ها شرکت می‌کردند و شهید می‌شدند ولی یک عده با روحیه جهادی می‌ایستادند و به وظیفه خود عمل می‌کردند تا توازن حفظ شود.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جریان نفوذ در مراکز تصمیم‌ساز، به ارائه تحلیلی از جریانات فعال در کشور پرداخت و اظهار کرد: امروز چند جریان در کشور فعالیت دارند اول غرب گرا‌ها هستند و می‌گویند برای پیشرفت باید راه غرب را ادامه دهیم تا عقب نمانیم.
وی گفت: جریان دوم نفع گرا‌ها هستند و با استفاده ابزاری از فقه و اصول و فلسفه، به دنبال کسب قدرت، ثروت و شهرت هستند، این گروه بعد از انقلاب ریزش کرده‌اند و یا تازه بر سر سفره انقلاب نشسته‌اند.
کعبی جریان سوم را عمل‌گرا و فن سالار خواند و بیان کرد: این گروه می‌گویند همه چه خوب و چه بد باید کشور را بسازند؛ ساخت کشور با تخصص مهم‌تر از تعهد است و بخاطر تخصص، افراد مومن حذف شوند.
وی در خصوص معرفی جریان چهارم به نام حزب اللهی‌ها گفت: این گروه کسانی هستند با تفکر بسیجی و روحیه ولایت‌مداری که هدایتگر آنان رهبر معظم انقلاب است معتقد هستند انقلاب زنده است و نو به نو متولد می‌شود.
این استاد حوزه بیان کرد: در مقابل جریان حزب اللهی عده‌ای می‌گویند انقلاب به جمهوری اسلامی تبدیل شده که منافعی دارد و در چارچوب خاصی تامین می‌شود.
وی تاکید کرد: روحیه جهادی و ایثارگری بستر ساز تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مراحل استحاله انقلاب از سوی دشمنان گفت: مرحله اول آن جمهوری اسلامی منهای اسلام یعنی اسلام آمریکایی و مرحله بعد جمهوری اسلامی منهای ولایت فقیه یعنی جمهوری بدون تفکر بسیج و معنویت، استقلال و آزادی است.
وی با اشاره به خصومت دائمی دشمنان با اراده و ایمان مردم خاطرنشان کرد: در نبرد اراده‌ها جنگ تحمیلی علیه ایمان و تقوا بصیرت و اراده ملت وجود دارد و می‌خواهند با تغییر رفتار مردم، نظام اسلامی ایران را تغییر دهند.
آیت‌الله کعبی با اشاره به موضوع انتخابات و اینکه دشمنان می‌خواهند انتخابات را که یک فرصت است به تهدید تبدیل کنند افزود: غول رسانه‌ای غرب و شبکه‌های اجتماعی، با بمباران ذهنی، نخبگان را مشغول کرده‌اند تا سربازگیری کنند و سبک زندگی را تغییر دهند.
وی تصریح کرد: آن‌ها با تغییر رویکرد، به جای تحریم انتخابات در آن شرکت می‌‌کنند تا جامعه را دو قطبی کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان مراکز تصمیم‌ساز هستند و ضرورت دارد مردم، با جبهه مقاومت و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی همراه شوند.
استاد حوزه علمیه قم اعتکاف، اردوهای راهیان نور، پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه، منبر، فاطمیه و انتخابات را ظرفیت‌های بزرگی برای ارتقاء شور وفاداری به نظام و نیز تحکیم گفتمان انقلاب اسلامی خواند و افزود: مردم عاشق امام حسین(ع)، اسلام و روحانیت هستند و هنر امام راحل در این بود که تمام مردم را با خود همراه کرد.
وی تاکید کرد: پیوند بین نسل‌ها در اعتکاف، راهیان نور و هیئت‌های مذهبی است بنا بر این باید با ترویج حماسه جهاد و ایثار، از گسست نسل در انقلاب جلوگیری کرد.
کعبی در پایان با اشاره به اینکه برخی از دشمنان می‌گویند تمام جریان‌ها می‌توانند رهبر بسازند و قطار انقلاب را به دست گیرند عنوان کرد: دشمن افرادی را برای نفوذ در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی آماده کرده بود ولی با هوشیاری شورای نگهبان این توطئه نیز خنثی شد.

حجت الاسلام شجونی:
هجمه به نهادهای قانونی توسط برخی خواص بی بصیرت محکوم است
ضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت : هجمه به نهادهای قانونی توسط برخی خواص بی بصیرت محکوم است.
حجت الاسلام جعفر شجونی در همایش جشن دهه فجر در مسجد خاتم الانبیای شهرستان مراغه افزود : متاسفانه برخی خواص بی بصیرت و ساکتین فتنه درصدد هجمه به نهادهای قانونی چون شورای نگهبان هستند که این برخلاف وظیفه شناسی و آرمان های انقلابی است.
وی اظهار کرد : سخنان این افراد که بر خلاف آرمان های اصیل انقلابی و اسلامی بوده ، خون به دل رهبر معظم انقلاب کرده و موجب هجمه های دشمنان نیز می شود.
عضو جامعه روحانیت مبارز گفت : عده ای که در جریان فتنه ۸۸ سکوت کرده یا از آن حمایت کرده اند و از این امر ابراز ندامت نکرده اند ، شایسته حضور در مسندهای مهم نداشته و باید در این انتخابات رد صلاحیت شوند.
حجت الاسلام شجونی اضافه کرد : شورای محترم نگهبان به عنوان نهاد مقدس و قانونی این انقلاب اسلامی ، باید افراد و خواص بی بصیرت را رد صلاحیت کرده و تایید نشوند.
وی ادامه داد : عده ای که به نام اصلاح طلبی از مسیر انقلاب خارج شده و با بی بصیرتی تمام به شورای نگهبان حمله کرده یا اتاق فکر لندن نیشن را تشکیل داده و یا در جریان فتنه ۸۸ سکوت کرده و یا به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین و امام راحل (ره) اهانت کرده و شعار نه غزه نه لبنان را سردادند ؛ اینها نباید تایید صلاحیت شوند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد : با توجه به برگزاری انتخابات حساس پیش رو ، نباید فریب خورده و دنبال رو خواص بی بصیرت در این انتخابات باشیم.
حجت الاسلام شجونی تصریح کرد : رسالت ما در قبال خون شهدا ، صیانت از آرمان های اسلامی و انقلابی و ولایت فقیه و رهبری  در برابر هجمه های معاندین و بدخواهان نظام اسلامی است.
وی اضافه کرد : اکنون متاسفانه در جامعه ما حتی مجلس عزا و عروسی که برگزار می شود ، نیز اسلامی نبوده و مشکلات فراوان فرهنگی و اجتماعی در بین آحاد مردم به وفور دیده می شود

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
شورای نگهبان سدی در برابر نفوذ دشمنان انقلاب/شورای نگهبان بازوی ولایت است
 آیت‌الله سید محمد جواد غروی در مراسم جشن  مردمی انقلاب که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار داشت: ملت بزرگ ایران به پیروی از امام خمینی(ره) نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و توانستند طاغوت را از میان ببرند و با اتحاد و همدلی خود انقلاب را به پیروزی برسانند.
وی گفت: ایران اسلامی پس از طاغوت و پیروزی انقلاب در بسیاری از عرصه‎ها به رشد و بالندگی دست یافت و خدا را شکر می کنیم که در سایه ولایت فقیه و رهبری امام خامنه ای تا به امروز نیز دوام تداوم یافته است.
غروی اظهار کرد: اگر امام خمینی (ره) در مقاطع حساس انقلاب حضور نداشتند، بسیاری از توطئه‌های دشمنان هرگز خنثی نمی‌شد.
وی افزود: در همان روزهای بهمن سال ۵۷ امام راحل به همه فرمان دادند که مردم به حکومت نظامی توجه نکنند و در نهایت نیروهای نظامی و غیر‌ نظامی حمایت خود را از انقلاب و رهبری امام(ره) اعلام کردند و انقلاب به دست انقلابیون افتاد و نظام اسلامی شکل گرفت.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به وضعیت اسفناک مردم ایران در زمان طاغوت، گفت: حکومت شاه پهلوی ظالمانه بود و ظلم در تمامی ابعاد و تشکیلات شامل قضایی، مقننه و اجرایی رسوخ کرده بود.
وی اظهار کرد: مجلس دوره طاغوت فرمایشی بود همچنین دستگاه قضایی به نفع دیگران و طبق دستور شاه عمل می کرد.
غروی افزود: در آن دوران پر از ظلم متاسفانه یک نیروی رده پایین ساواک بر یک سرلشکر، حکومت می کرد.
وی گفت: فساد در مسئولان به شکل عجیبی همچون فساد مالی، اخلاقی و … گسترش یافته بود و فضا به گونه‌ای رقم خورد که همه یکدیگر را تحمل می‌کردند تا کارشان پیش برود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: آنها تا احساس می کردند فردی متدین در دستگاه دولتی حضور دارد و زندگی سالمی دارد اجازه نمی دادند او رشد پیدا کند.
وی افزود: در زمان شاه، ضد ارزش ها جای ارزش ها را گرفته بودند و عفت، پاکدامنی، راستی، صداقت و تواضع به ضد ارزش تبدیل شده بود.
غروی گفت: طاغوت با خیانت های فراوان و فساد بسیار، اعتماد به نفس را از جوانان کشور گرفته بود.
وی سپس با اشاره به روند شکل گیری انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما هم از نظر منشأ، روش و انگیزه یک انقلاب کاملا الهی بود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: نقش امام (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی منحصر به فرد بود به طوری که اگر ایشان نبودند؛ این انقلاب هرگز پیروز نمی‌شد.
وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) از آمریکا، شوروی سابق و قدرت های آن موقع هراسی نداشتند بلکه فقط از اختلاف  داخلی می ترسیدند.
غروی اظهار کرد: یکی از ویژگی های برجسته امام (ره) این بود که افرادی که نظام، اصول انقلاب، اسلام و چارچوب های انقلاب را قبول داشتند زیر چتر خود قرار می دادند و رهبری فرزانه انقلاب نیز این رویه را در پیش گرفته اند.
وی سپس با اشاره به نزدیک بودن ایام انتخابات افزود: وظیفه همه ما در انتخابات، گزینش و رای دادن به افراد اصلح است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در انتخابات پیشرو، حریم افراد باید رعایت شده و تخریب بر علیه کسی صورت نگیرد.
وی سپس با اشاره به وظیفه خطیر و حساس شورای نگهبان در بحث تائید صلاحیت ها اظهار کرد: مجموعه انقلابی شورای نگهبان بازوی ولایت است.
غروی افزود: چطور ممکن است خطر نفوذ را برخی  افراد جامعه درک کنند اما شورای نگهبان آن را درک نکند؟
وی گفت: همه باید بدانند که برای بررسی صلاحیت‌ کاندیداها بسیاری از اطلاعات محرمانه در اختیار شورای نگهبان وجود دارد که در دسترس ما نیست و این نهاد بهترین تصمیم را می‌گیرد تا از نفوذ جلوگیری کند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به روز ۲۲ بهمن که روزی سرنوشت ساز در انقلاب است، اظهار کرد: حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پایبندی و التزام به ارزش‎های انقلابی و ولایت مداری و تجدید بیعت با آرمان‎های امام خمینی(ره) را به اثبات می‎رساند.
وی افزود: یکی از صحنه‎های مهم سیاسی، حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن است و همه آحاد مردم باید در این حماسه شرکت نمایند.

نماینده مجلس:
فضاسازی‌های اخیر علیه شورای نگهبان مقدمات عدول از قانون است
علیرضا خسروی؛ نماینده ی مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص اظهارات بحث برانگیز هاشمی رفسنجانی در روز دوازدهم بهمن ماه در فرودگاه مهرآباد،  گفت: قانون مداری، بزرگترین دستاورد امام خمینی (ره) برای  انقلاب اسلامی بوده است.
خسروی با اشاره به اینکه عده ای  توصیه به قانون گریزی را به امام استناد می کنند، اظهار کرد:  اگر این افراد  یک مثالی  با مستندات قابل قبول آوردند که امام خمینی(ره)  در داخل و یا خارج از کشور قانون را زیر پا گذاشته است، حاضر هستیم همه مطالب آنها را بپذیریم.
وی همچنین تصریح کرد: فضاسازی‌های صورت گرفته در روزهای اخیر توسط عده ای از افرادعلیه شورای نگهبان مقدمات عدول از قانون است
نماینده ی مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به همه افراد قانون گریز توصیه کرد:این افراد باید به قانون تمکین کنند و از مسیر قانون عدول نکنند.
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس:
اگر شورای نگهبان نبود بنی صدرها در کشور کم نبودند/طوفان ثبت نام ها علیه استقلال شورای نگهبان
 دخیل عباس زارع زاده نماینده بزرگ ترین حوزه انتخابی کشور در گفتگو با خبرنگار بافق خبر؛در خصوص اهمیت کار شورای نگهبان در قانون اساسی گفت: آنچه که باید به آن توجه داشت عملکرد و  جایگاه بزرگ شورای نگهبان در قانون اساسی است و این تنها در قانون اساسی فعلی جمهوری اسلامی نیست بلکه در زمان مشروطه نیز نظارت پنج نفر از مجتهدین بر مجلس شورای ملی آن زمان نظارت وجود داشته باشند ولی چون رژیم شاهنشاهی بود درست اجرا نشد.
وی افزود: حضرت امام ( ره) در ابتدای پایه ریزی نظام مقدس جمهوری اسلامی با همکاری متفکرانی مثل شهید بهشتی ومطهری ودیگر علما در تدوین قانون اساسی اساسی ترین رکن را شورای نگهبان قرار دادند. اگر این شورای نگهبان در قانون اساسی گنجانده نشده بود و با حمایتهای امام  راحل ومقام معظم رهبری تا کنون چنین عمل کردی نداشت ما شاهد نابودی نظام به صورت قطعی بودیم.
حجت الاسلام زارع زاده با توجه به اهمیت شورای نگهبان بیان داشت: اگر شورای نگهبان وجود نداشت امثال بنی صدر و مهره های وابسته به غرب در داخل کشور ما کم نبودند.
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در خصوص بعضی از موضع گیری های شخصیتها در مورد شورای نگهبان اظهار تاسف کرد وبیان داشت: متاسفانه امروز شاهد این هستیم بعضی از افراد انگار نظام را ملک شخصی خود می دانند و تغییر ماهیت داده اند مثل آقای هاشمی رفسنجانی کسی که در سخنرانی های خود در چند سال قبل یکی از مدافعان سرسخت شورای نگهبان بود امروز متاسفانه تحت تاثیر اطرافیان و اغراض شخصی خود کار را به جایی رسانده است که شورای نگهبان را محکوم می کند.
وی اظهار داشت: بعضی از شخصیتها وابسته به بیت امام خمینی ( ره ) را طعمه قرار می دهد و آنها قربانی اغراض خودش می کند و این عزیزان متوجه نیستند دست آویز چه برنامه ای قرار گرفتند که انشالله متوجه واقعیتها  شوند.
نماینده بزرگ ترین حوزه انتخابی در مورد حرکت کسانی که شورای نگهبان را مورد هجمه قرار داده اند گفت: این گروه ها با برنامه ریزی؛ طوفانی را تحت عنوان طوفان ثبت نام آغاز می کنند تا با هجمه  زیاد وتحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی در رد صلاحیت ها یک جوری شورای نگهبان را به زانو در بیاورند و در مقابل خواسته خودشان وادار به تمکین بکنند.
حجت الاسلام زارع زاده با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری  که ما فتنه اکبری در راه داریم و تاکید ایشان در مورد نفوذ سیاسی دشمن اظهار کرد: این فتنه بزرگ تقریبا با این حرکتها در حال شکل گیری است. مردم باید متوجه باشند دشمنان داخلی وخارجی چه توطئه ای بدی را علیه نظام در پیش گرفته اند که در کنار آن بحث تشکیل شورای رهبری را مطرح کنند ویا اینکه می گویند ما باید مجلس را به هر قیمتی است در دست داشته باشیم.
نماینده مردم بافق در مجلس تنها مانع رسیدن این بدخواهان به اهدافشان را شورای نگهبان مطرح کرد و در ادامه افزود: مردم متوجه باشند شورای نگهبان یکی از اصلی ترین، سرنوشت ساز ترین ارکان قانون اساسی است و بحث حزب وجریانات حزبی در شورای نگهبان مطرح نیست. خیلی از نماینده های دوره های  قبل در مجلس از گروه های مختلف را رد صلاحیت کرده است.
وی اظهار کرد: شورای نگهبان با هیچ شخصی تعارف ندارد. به فرموده امام راحل هر شخصی بخواهد در مقابل شورای نگهبان بایستد نفس عملش فساد است ونتیجه آن نابود کردن و براندازی نظام است. اگر ما شورای نگهبان را تضعیف بکنیم در واقع فیلتر نظام را تضعیف کردیم. وقتی فلیتر یک مجموعه را برداریم آشغال ها به آن سیستم ورود پیدا کرده و مجموعه محرک را از کار می اندازند.
حجت الاسلام زارع زاده ضمن دعوت از مردم جهت حمایت از شورای نگهبان و جلوگیری از این دسیسه دشمنان گفت: تایید صلاحیت ارثی نیست و اینکه بعضی بگویند چون فلانی وابسته به فلان بیت است حتما باید صلاحیتش تایید شود صلاحیت این افراد را قانون باید تایید کند.
یک کارشناس مسائل سیاسی:
شورای نگهبان یکی از دروازه بان های دقیق و با حساب و کتاب این نظام است
حجت الاسلام سنجری کارشناس مسائل  سیاسی در حسینیه جامع رابر ضمن  عرض تبریک آغاز دهه مبارک فجر و سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن اسلامی یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب گرامیداشت ، اظهار داشت : درعملیات اخیر نیروی دریایی سپاه و دستگیری متجاوزان آمریکایی که  مقام معظم رهبری فرمودند: این  عملیات عالی و به موقع بود؛ ای کاش یاد بگیریم و کاری انجام دهیم که ولی امر مسلمین جهان بگویند عالی و به موقع بود .
وی با اشاره به  دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهید مسیحی  که مادر شهید گفت: اگر الان کاری به من واگذار کنید من آن را انجام می دهم ،  مقام معظم رهبری فرمودند: همین که تبیین می کنید این مهم است .
حجت الاسلام سنجری با بیان اینکه  امروز در دنیا چهار  پرچم بنام اسلام بر افراشته شده است عنوان کرد: در عربستان سعودی در زیر این پرچم حکومت عربستان شیخ نمر را مظلومانه به شهادت می رساند . در زیر این پرچم حکومت عربستان انواع بمب و موشک را روی سر مردم یمن امتحان می کند .
وی نیز به  پرچم ترکیه اشاره کرد و بیان کرد:  بزرگترین خریدار نفت عراق و سوریه از داعش است .
این مسئول به  پرچم گروه تکفیری داعش که در زیر این پرچم سر انسان ها را جدا می کنند رسانه های آنان با پیشرفتی که داشته اند ، تصاویر آدم کشی را در اروپا پخش می کنند که اسلام هراسی را به دنبال دارد اشاره کرد و افزود:  پرچم ایران اسلامی که بابت آن همه شهرها و روستاهای ایران ، در جهت استقرار نظام اسلامی شهدا را تقدیم کرده اند،  لذا تمام دشمنان دست به دست هم داده اند که این کشور را زمین بزنند .
حجت الاسلام سنجری افزود:  سال ۷۴ بن جوردی در اتاق فکر آمریکا مطرح می کند اگر می خواهید در این کشور نفوذ کنید باید از سنگلاخ ولایت فقیه عبور کنید .
وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به مسأله نفوذ  گفت: بعضی ها  می گویند نفوذ اتفاق نیفتاده در حالی که به واسطه جیسون رضائیان چندین زندانی ایرانی از زندان های آمریکا آزاد و پول های بلوکه شده برگشت داده شد .
این کارشناس سیاسی  با بیان اینکه دشمنان ما خود به نفوذ اعتراف می کنند و می گویند می خواهند از نفوذ به استحاله و از استحاله به بر اندازی برسیم و در ادامه  بیان داشت : که شورای نگهبان یکی از دروازه بان های دقیق و با حساب و کتاب این نظام است؛ و این در حالی اکه بعضی در گوشه و کنار از شورای  نگهبان به شورای گیوتین تعبیر می کنند و وقت گذاشتن برای بررسی صلاحیت ها را ضربه زدن به حق الناس می دانند .
حجت الاسلام سنجری افزود:  بدانیم ما اصلاح طلب و اصولگرا نداریم ، بلکه انقلابی و ضد انقلابی داریم .
وی با بیان  اینکه یکی از شاخص های نمایندگی مجلس بر اساس آیات و روایات صداقت است و تصریح کرد: بعضی ها وعده های دروغین به مردم می دهند ؛ بدانیم بین صالح و اصلح تفاوت بسیار است ، هیچ شکی در انتخاب اصلح به خود راه ندهیم .
حجت الاسلام  سنجری در ادامه به موضوع هسته ای و خطوط قرمز هم اشاره کرد و عنوان داشت :  چرا باید در طی ۱۵ دقیقه تصمیم گیری ، حاصل چندین سال زحمت را معامله کنیم ؟
وی هدف از انتخاب نماینده مجلس را آسفالت کوچه و خیابان و تحقق وعده های شخصی ندانست و افزود: بعضی ها در مقابل این دروغ ها باید سکوت کنند و بعضی حتی رأی به آن نماینده بدهند ؟چرا از سر ضعف بگوییم آمریکا آنچنان بد هم نیست ؟چرا در راهروی هتل دیپلماسی اتفاقی اتفاق می افتد ؟ حضرت آقا فرمودند چهره آمریکا را بزک نکنید .
وی با اشاره به شرکت مک دونالد ۳۵ هزار شعبه  در دنیا دارد و گفت : کار آن علاوه بر تهیه غذا جاسوسی است ، اما مک دانل که تولید کننده قطعات هواپیما است هیچ نمایندگی ندارد .
حجت الاسلام سنجری افزود: رایس می گوید : ۱+۵ اولین بار در منزل جک استرو شکل گرفت ، که همین جک استرو قرار بود شب تاسوعا در دانشگاه یزد سخنرانی کند .
این مسئول ادامه داد:  دشمن برای جاسوسی ها و تضعیف نظام ۷۰۰ میلیون دلار هزینه می کند و این جاسوسی ها در قالب های مختلف از جمله دینداری است .
وی افزود : دشمن می خواهد این کشور را به هر قیمتی از دست ما در بیاورد ، دشمن دنبال ترویج ملی گرایی در مقابل اسلام گرایی است،  دشمن در رفتار خود به دنبال قومیت گرایی است ، دشمن دنبال تفرقه افکنی بین شیعه و سنی است .
عضو مجلس خبرگان رهبری:
نتایج بررسی صلاحیت‌ها نباید منجر به نزاع شود
آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با بیان اینکه دهه فجر انقلاب اسلامی سرتاسر خاطره است، اظهار کرد: در روز ۱۹ بهمن ماه بود که نیروهای هوایی با مردم اعلام همبستگی کرده و با امام راحل بیعت کردند؛ این اقدام نیروهای نظامی نکته عطفی در تاریخ بود.
وی یادآور شد: شاه سرنگون شده خیلی به نیروهای نظامی خود می‌بالید اما آنان در مدرسه علوی با امام دیدار کرده و به جمع انقلابیون پیوستند.
وی عنوان کرد: نیروهای هوایی به مانند عقاب‌های تیزی هستند که از آسمان ایران اسلامی محافظت می‌کنند؛ حماسه‌ای که نیروهای نظامی خلق کردند از زمان امام راحل، دفاع مقدس و تاکنون ادامه دارد.
نماینده ولی فقیه در استان با مقایسه‌ی وضعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دوران پهلوی با بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اذعان داشت: در زمان طاغوت وحدت و همدلی بین مردم وجود نداشت و مسئولین در برابر ملت خود را خادم نمی‌دانستند اما امروز برای نمونه، وزیر محترم بهداشت در مقابل ملت به ارائه گزارش می‌پردازد.
وی اضافه کرد: برای هیچ انقلابی چنین گرامیداشتی برگزار نمی‌شود، در طول‌ سال‌های گذشته مردم ولایتمدار با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن شکوه و عزمت انقلاب را به رخ جهانیان می‌کشند.
وی توضیح داد: راهپیمایی ۲۲ بهمن تجسم عینی آرمان‌های انقلاب اسلامی است، این روز تاریخی نمایانگر حمایت، پشتیبانی و وفاداری مردم به نظام است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه مردم در کنار رهبری و آرمان‌های نظام ایستاده‌اند، خاطرنشان کرد: راهپیمایی امسال بسیار باشکوه‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود چراکه در آستانه انتخابات نیز قرار گرفته‌ایم؛ درواقع ۲۲ بهمن مقدمه‌ای برای حماسه‌سازی در انتخابات است.
وی افزود: در این راهپیمایی عظیم مردم با حضور گسترده خود بینی استکبار و اسرائیل را به خاک خواهند مالید، این حضور مردم در صحنه است که تن دشمنان را به لرزه می‌اندازد.
وی تصریح کرد: ایران اسلامی نیازی به بمب اتم ندارد و این را رهبری بارها گفته‌اند، ما اهل تجاوز به هیچ کشوری نیستیم اما در برابر تهدیدها سخت‌ترین واکنش‌ها را می‌دهیم.
امام جمعه تبریز با اشاره به انتخابات مجلس و خبرگان رهبری خواستار تبعیت نامزدها از قانون شد و گفت: نتایج بررسی صلاحیت‌ها نباید به نزاع و کشمکش منجر شود، توصیه امام و رهبری حفظ احترام شورای نگهبان است و اشخاص نباید به این نهاد توهین کنند.
وی بیان داشت: زمانی که صلاحیت برخی از اشخاص احراز نشد، گفتند ” الهی رضم برضائک”؛ هرکسی هم اعتراضی دارد باید از راه قانونی پیگیر شکایت خود باشد.
وی تاکید کرد: مسئولین و مردم باید مواظب حرف‌های خود باشند چراکه دشمن رصد می‌کند و دنبال بهانه‌ای است تا فضا را غبارآلود کند؛ امام علی می‌فرماید: “اگر قانون اجرایی نشود، بی قانونی تلخ تر است که حاکم می‌شود”
آیت الله شبستری با انتقاد از برخورد سلیقه‌ای بانهادهای قانونی و توهین به تصمیم آنان، متذکر شد: انقلابی واقعی کسی است که به توصیه‌های رهبری توجه کند و فضای کشور را ملتهب نکند.
وی در ادامه سخنان خود به دیدار رهبر انقلاب با اعضای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و اظهار داشت: فضای انقلابی باید بر این شورا حاکم باشد تا اهداف انقلاب متزلزل نشده و منافع ملی پایمال نشود.
وی با ابراز خشنودی از موفقیت‌های اخیر ارتش سوریه و عراق در مبارزه با گروه‌های تروریستی، اعلام کرد: آزادی دو شهرک سوریه، بسیار مسرت بخش  و فتح الفتوح بود، آزادی نبل و الزهرا تداعی کننده‌ی فتح خرمشهر است.
خطیب نماز جمعه تبریز آزادی این دوشهر را کلید ورود به حلب دانست و ابراز امیدواری کرد با آزادی عراق و سوریه جشن بزرگی در جهان اسلام برگزار شود.
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:
هجمه کنندگان به شورای نگهبان کسانی هستند که اصل اسلامیت نظام را باور ندارند
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: هجمه کنندگان به شورای نگهبان، گروه های سکولاری هستند که اصل اسلامیت نظام را باور ندارند.
آیت الله قمی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار باقرشهرنیوز گفت: ما یک معیار انقلاب داشته و کاری به احزاب و گروه های مختلف نداریم.
وی افزود: انقلابی یعنی کسی که امام را باور دارد ، به آرمان های شهداء و دفاع مقدس ایمان داشته و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را قبول دارد ؛ هرکسی که به این موارد پایبند باشد ، از دید ما انقلابی است و خوشبختانه اکثریت جامعه هم همین طور هستند.
معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: ما باید مواضع خود را نسبت به ضد انقلاب بیان کنیم و هیچ مماشاتی هم با کسانی که بخواهند پای آمریکا را به این کشور باز کنند و با آرمان های ما و با مکتب ما بازی کنند نداشته و نخواهیم داشت.
آیت الله قمی در مورد آزاد سازی دو شهر شیعه نشین «نبل و الزهراء» نیز گفت: خوشبختانه محاصره آن دو شهر و بیش از ۶۰ هزار شیعه پس از ۴ سال تمام شد و خطوط ارتباطی با ترکیه در حد زیادی قطع و شاکله سازمان رزمی داعش از هم پاشیده است ؛ به گونه ای که نه فقط خط مقدم بلکه خطوط دوم و سوم آن ها هم در حال فرار هستند.
وی در پاسخ به سوال مینی بر اینکه «هجمه کنندگان به شورای نگهبان چه گروه هایی هستند» ، اظهار داشت: هجمه ها به شورای نگهبان به دو دسته تقسیم می شود؛ بعضی ها به جایگاه شورای نگهبان و در فلسفه وجودی شورای نگهبان تردید ایجاد می کنند که مطمئنا امری است مخالف قانون اساسی و با آموزه های دینی ما و ماهیت انقلاب اسلامی ما هم مخالفت دارد.
این عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: بعضی ها هم جایگاه قانونی شورای نگهبان را قبول دارند؛ اما نسبت به برخی عملکردهای این شورا اعتراض داشته که در این دوره هم خیلی بیشتر شده است و امیدواریم در گفتگوهایی که در حال انجام است ، این اعتراضات به حداقل برسد.
وی افزود: در عملکرد شورای نگهبان ممکن است اشتباهاتی پیش آمده باشد و به همین خاطر آن ها که اصل و فلسفه این شورا را قبول داشته ولی به عملکرد شورا اعتراض دارند، با یک گفتگو بین خود و شورای نگهبان خیلی از مسائل حل خواهد شد.
آیت الله قمی در پایان گفت: هجمه کنندگانی که به دنبال حذف شورای نگهبان هستند ، همان گروه های سکولار بوده که اصل اسلامیت نظام را باور ندارند و آن ها بدانند که هیچ وقت نتیجه نخواهند گرفت.
هانی زاده:
برخی جریان های سیاسی به دنبال سازماندهی افکار عمومی بر علیه شورای نگهبان هستند/تصمیمات شورای نگهبان حق الناس است
حسن هانی زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی تهران نیوز؛ با اشاره به اینکه صیانت از شورای نگهبان امری مهم محسوب می شود، گفت: توجه به تصمیمات شورای نگهبان حق الناس است.
وی با بیان اینکه برخی از افراد به دنبال ایجاد تردید نسبت به شورای نگهبان هستند، اظهارکرد: می توان گفت که برخی برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا فتنه جدیدی همزمان با انتخابات راه بیفتد.
این تحلیلگر مسائل سیاسی ضمن اشاره به اینکه برخی جریان های سیاسی به دنبال سازماندهی افکار عمومی هستند تا شورای نگهبان را مسئول رد صلاحیت ها اعلام کنند، افزود: همه می دانند که شورای نگهبان، همیشه نهادی بی طرف بوده و در راستای مصالح انقلاب اسلامی قدم برداشته است.
هانی زاده ضمن تاکید بر اینکه در این میان رسانه های بیگانه به دنبال دامن زدن به هجمه علیه شورای نگهبان هستند، ادامه داد: ملت ایران باید در مقابل جریان سازی های داخلی به صورت کاملا آگاهانه رفتار کنند زیرا برخی افرادی که چهره ای به ظاهر موجه دارند، در راستای ایجاد تردید نسبت به شورای نگهبان عمل می کنند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون اعضای شورای نگهبان، خصوصا فقها به هیچ عنوان گرایشی به جریان های سیاسی ندارند، تصریح کرد: تصمیمات شورای نگهبان در راستای حاکمیت نظام اسلامی است.
این کارشناس مسائل سیاسی ضمن خاطر نشان کرد: طبیعتا وقتی تعداد ثبت نام کنندگان برای انتخابات بیشتر شود، میزان رد صلاحیت شدگان نیز باید بیشتر باشد لذا باید هوشیار بود تا برخی از این موضوع جریان سازی منفی ایجاد نکنند.
قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز:
محور اصولگرایی ولایت است/ باید به شورای نگهبان خسته نباشید گفت
قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارزدر پاسخ به سوال اصفهان شرق در رابطه با وحدت اصولگرایان تا پایان روز قبل از رای گیری، گفت: اصولگرایی مجموعه وسیعی از اصول است که با همدیگر همراه بوده ولی گاها در سلیقه تفاوت هایی دارند.
حجت‌الاسلام سید رضا تقوی اظهار کرد: محور اصولگرایی بصیرت و ولایت است و بر این اساس در راه رهنمودهای رهبری حرکت می کنند.
تدین و پایبندی به معیار اخلاقی و حرکت در مسیر رهنمودهای رهبری از دیگر ویژگی های اصولگرایان بود که وی به آن اشاره کرد.
وی با تاکید بر اینکه نباید کسی، توهین و شخصیت شکنی کند، افزود: اگر همه ما اخلاق را رعایت کنیم و با معیارهای اخلاقی سخن گفته و رفتار کنیم، هیچ مشکلی برای جامعه به وجود نخواهد آمد.
قائم مقام جامعه روحانیت مبارز با اشاره به عملکرد شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان بر اساس وظیفه قانونی خود عمل کرد و بر اساس قانون، راه و فرصتی را به روی افرادی که اعتراضی دارند، باز گذاشته است.
وی با ذکر خسته نباشید به شورای نگهبان، تصریح کرد: شورای نگهبان، قانونی و بر حسب وظیفه درست عمل کرده است، همچنین باید به شورای نگهبان طی این مدت خسته نباشید گفت.
حجت الاسلام تقوی در پاسخ به افرادی که غیر راه شورای نگهبان حرکت می کنند، افزود: اگر کسی بخواهد غیر راه شورای نگهبان برود به نتیجه نخواهد رسید و این در صورتی است که این شورا، گروهی و جناحی عمل نکرده و این را از خروجی شورای نگهبان می توان فهمید.
وی با توجه به وحدت اصولگرایان و فضای خوب ایجاد ائتلاف و هماهنگی اصولگرایان، گفت: فضای عمومی کل کشور برای ائتلاف و هماهنگی میان اصولگرایان خوب است تا جایی که شنیده‌ام مشکلاتی که بوده حل شده است و جمعه آینده نیز برنامه‌ای برای اعلام این همگرایی برگزار می‌شود.
معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین؛
حمله به شورای نگهبان با هدف کسب رای انجام می شود
 عبدالله داورزنی معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار مرآت با یادآوری اینکه افرادی که نهادهای قانونی کشور را زیر سوال می برند نباید فراموش کنند که صلاحیت خودشان نیز توسط همین نهادها تایید شده است، گفت: از افرادی که خودشان در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی امام راحل (ره) را همراهی می کردند انتظار می رود بیش از سایرین به ارکان نظام و قانون اساسی احترام بگذارند.
داورزنی با اشاره به سیاسی بودن حملات هفته های اخیر به شورای نگهبان افزود: افرادی که در سخنان خود نهادهای قانونی کشور بویژه شورای نگهبان را زیر سوال می برند درصدد آن هستند تا با انتصاب خود به بیت امام (ره) و بهره برداری از چهره های نزدیک به امام راحل، از علاقه مردم به بنیانگذار جمهوری اسلامی به نفع خود استفاده کرده و خلاء مقبولیت خود را در جامعه پر کنند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا سخنان برخی مقامات دولت درخصوص انتخابات، شائبه مهندسی انتخابات را ایجاد نمی کند، گفت: طبق قانون اساسی، دولت نباید به هیچ شکلی در رقابتهای انتخاباتی ورود پیدا کند در حالیکه برخی شخصیتها نظیر رئیس جمهور، معاون اول و یا وزیر ارتباطات از علاقه خود برای ورود معتدلین به مجلس سخن می گویند و این نشان می دهد دولت علاقه مند است از ظرفیت خود برای ایجاد مجلس استفاده کنند.
معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: به نظر می رسد آقای روحانی می خواهد از ظرفیت اصلاح طلبان هم برای تشکیل مجلس جدید استفاده کنند اما به نظر می رسد به هیچ وجه نمی خواهد زیر بلیط آنها قرار داشته باشد.
هجمه‌ها به شورای نگهبان داد شاگرد امام را هم درآورد
آیت‎الله علی معلمی، شاگرد امام در نجف، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه کسانی که نوه امام راحل را به شرکت در انتخابات تشویق کرده‌اند، باید وی را به شرکت در امتحان خبرگان رهبری نیز تشویق می‌کردند، گفت: افراد ناسازگاری‌های خود را به بهانه بیت امام انجام ندهند.
حجت الاسلام سالک:
نتیجه، مواضع ساختارشکنانه علیه شورای نگهبان، هرج و مرج در جامعه است/ آیت الله جنتی مظلوم انقلاب است

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی صاحب نیوز، در تحلیل و ارزیابی خود از برخی سخنان و مواضع گرفته شده پیرامون شورای نگهبان و هجمه رسانه های بیگانه علیه شورای نگهبان اظهار کرد: آن چیزی که برای ما قابل اهمیت است، رعایت مسائل قانونی توسط همه احاد مردم در کشور است.

وی با بیان اینکه قانون شکنی و زیر سوال بردن قوانین و نهادهای قانونی از هیچ کس و در هیچ جایگاهی پذیرفتنی نیست، گفت: اگر بی قانونی در کشور ایجاد شود، قطعا نتیجه ای جز هرج و مرج نخواهیم داشت، فصل الخطاب در نظام جمهوری اسلامی ایران، رهبری و قانون است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم خاطرنشان کرد: بر همه احاد و اقشار جامعه از مسئولین عالی رتبه تا عوام فرض است که قوانین را رعایت کنند و هرگز خود و تفسیر خود را فراتر از قانون ندانند، سخنان و مواضع اخیر افراد مختلف چون هاشمی رفسنجانی علیه شورای نگهیان و به بهانه بیت امام، تعجب همه جامعه را برانگیخت.
وی با بعید و دور دانشتن بیان چنین مواضع و سخنان علیه یک نهاد انقلابی و قانونی چون شورای نگهبانی از سوی کسی که سابقه ریائست مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و قوه مجریه ر در کارنامه کاری خود دارد، تصریح کرد: انتظار به حق و شایسته این بود که چنین مسئولانی، همه مردم را به رعایت قانون توصیه کنند نه آنکه به شورای نگهبان به دلیل اجرای مر قانون، توهین کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بخشی از وصیت نامه امام راحل مبنی براینکه افراد توهین کننده و حمله کننده به شورای نگهبان را مفسد فی الارض می دانستند، یادآور شد: در این شرایط حساس دشمنان تلاش می کنند بستری را برای حضورشان در کشور فراهم کنند.
وی تاکید کرد: چنین مواضع و سخنان مشکلات فراوانی را برای کشور پدید می آورند و تامین کننده خوراک رسانه های بیگانه علیه نظام و ارکان نظام هستند، درحقیقت خوراک اصلی رسانه های بیگانه علیه نظام اسلامی سخنان داخلی ها است بنابراین همه مسئولین ملزم به رعایت سیاست در گفتارهستند.
سالک خاطرنشان کرد: باید با صراحت بیان کنیم که شورای نگهبان مورد تایید است و حملاتی که به شخص آیت الله جنتی وارد می شود دقیقا بخشی از حربه ها و نقشه های دشمنان است، آیت الله جنتی مظلوم در این انقلاب هستند.
آیت الله صدیقی:
حمله به شورای نگهبان، تضعیف حقوق مردم است
 صدیقی در پاسخ به این سوال که “چه توصیه‌ای به برخی از مسئولان دارید که در آستانه انتخابات با هجمه علیه شورای نگهبان کارهایی را انجام می‌دهند که ممکن است مردم را از حضور دلسرد کند” گفت: حمله به شورای نگهبان تازگی ندارد. از ابتدای تاسیس این نهاد نظارتی و این صافی خوب این حملات بوده و این حملات هم از طرف کسانی است که نمی‌خواهند یک صافی باشد که منتخبین مردم افراد صالح و شایسته‌ای باشند.
وی افزود: این آقایان باید توجه داشته باشند که حمله به شورای نگهبان حمله به دیدگاه امام است، اینهایی که دم از امام می‌زنند باید خط امام را حفظ کنند. امام تا بود حامی شورای نگهبان بود و قولا و عملا از شورای نگهبان حمایت می‌کرد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در تعبیرات امام خمینی آمده است که حمله به شورای نگهبان افساد فی‌الارض است خاطر نشان کرد: شورای نگهبان یک نهاد قانونی است و حمله به یک نهاد قانونی یعنی طرفدار بی‌قانونی بودن و نکته دیگری که باید در این زمینه به آن توجه داشت این است که کسانی که به شورای نگهبان حمله می‌کنند خودشان از صافی شورای نگهبان عبور کرده‌اند و آیا این اعلان تردید در مورد صلاحیت خودشان نیست؟!ِ وقتی در نظرات شورای نگهبان می‌گویتد شورای نگهبان درست عمل نمی‌کند پس باید در مورد خودشان هم گفت که شورا درست عمل نکرده است.
صدیقی با اشاره به اینکه حمله به شورای نگهبان خلاف امنیت عمومی جامعه است افزود: این موضوع هم دشمن شاد کردن است و هم دوقطبی کردن جامعه و ممکن است در یک انتخاباتی کسی با این حرف‌ها سلطنت طلب‌ها، بهایی‌ها و ضد انقلاب را پشت خودش قرار بدهد و رای بگیرید اما در درازمدت این کار باعث فتنه می‌شود و کلید ناامنی را در جامعه کلید می‌زند.
وی گفت: شورای نگهبان حافظ حقوق مردم است و اگر یک فردی که ناصالح باشد انتخاب شود حقوق مردم تضعیف شده و حمله به شورای نگهبان تضعیف حقوق مردم است.
دانا

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news