امروز : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ - ۰:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خالص عیدی دریافتی ۱۳ میلیون کارگر ایرانی پس از کسر مالیات چقدر می‌شود؟

بصیر، عیدی ۱۳ میلیون کارگر در سراسر کشور در حالی از روزهای دیگر توسط کارفرمایان واریز خواهد شد که مشمول کسر ۱۰ درصدی مالیات خواهد شد به طوری که خالص دریافتی با توجه به مبلغ معافیت مالیاتی کم‌تر خواهد بود. بر اساس این گزارش، خالص دریافتی عیدی امسال کارگرانی که ۲ برابر حداقل دستمزد(۷۱۲۴۲۵ تومان) […]

بصیر، عیدی ۱۳ میلیون کارگر در سراسر کشور در حالی از روزهای دیگر توسط کارفرمایان واریز خواهد شد که مشمول کسر ۱۰ درصدی مالیات خواهد شد به طوری که خالص دریافتی با توجه به مبلغ معافیت مالیاتی کم‌تر خواهد بود.

بر اساس این گزارش، خالص دریافتی عیدی امسال کارگرانی که ۲ برابر حداقل دستمزد(۷۱۲۴۲۵ تومان) دریافت می‌کنند، یک میلیون و ۳۹۶ هزار و ۶۰۰ تومان است؛ زیرا حقوق و دستمزدهای امسال ماهانه تا مبلغ یک میلیون و ۱۵۰ هزارتومان (سالانه ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان) از پرداخت مالیات معاف است؛ بنابراین این گروه از کارگران مابه‌التفاوت مبلغ معافیت مالیاتی و عیدی  دریافتی یعنی بابت همان ۲۷۴ هزارتومان، مالیات می‌پردازند.

به گزارش فارس، کارگرانی هم وجود دارند که از سوی کارفرمایان به دلیل بالا بودن پایه حقوق تا سقف ۲ میلیون و ۱۳۷ هزارتومان به کسر مالیات، عیدی دریافت می‌کنند؛ بنابراین این کارگران بابت ۹۸۷ هزار تومانی که مشمول معافیت مالیاتی نمی‌شود، باید ۹۸ هزار و ۷۰۰ تومان مالیات بپردازند؛ بنابراین خالص دریافتی امسال این گروه از شاغلان بابت عیدی پایان سال، ۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.

بر اساس این گزارش، سایر افرادی که میانه حداقل و حداکثر عیدی را دریافت خواهند کرد بر اساس فرمول «دو برابر پایه حقوق به شرط آنکه از ۳ برابر حداقل حقوق بیش‌تر نشود» عیدی دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال اگر کارگری ۹۵۰ هزار تومان حقوق پایه دریافت می‌کند، با کسر مالیات ۱ میلیون و ۸۲۵ هزار تومان عیدی می‌گیرند؛ یعنی ۹۵۰ هزار تومان ضرب‌ در ۲ می‌شود؛ ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان؛ این مبلغ با کسر معافیت مالیاتی(۱ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان) بابت ۷۵۰ هزار تومان مالیات می‌دهند که در نهایت با کسر مالیات ۱۰ درصدی عدد نهایی به دست می‌آید.

دانا

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news