امروز : شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۱ - ۹:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

به معارضان سوری موشک زمین به هوا خواهیم داد

بصیر به نقل از خبرگزاری فارس، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت‌و‌گو با مجله اشپیگل آلمان تأکید کرد که عربستان به زودی معارضان سوریه را با موشک‌های زمین به هوا تجهیز خواهد کرد. وی در این باره گفت: این موشک‌ها می تواند معارضان را برای مقابله با هلی‌کوپترها و هواپیماهای ارتش سوریه تجهز کند. […]

بصیر به نقل از خبرگزاری فارس، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت‌و‌گو با مجله اشپیگل آلمان تأکید کرد که عربستان به زودی معارضان سوریه را با موشک‌های زمین به هوا تجهیز خواهد کرد.

وی در این باره گفت: این موشک‌ها می تواند معارضان را برای مقابله با هلی‌کوپترها و هواپیماهای ارتش سوریه تجهز کند.

وزیر خارجه عربستان ادامه داد: مشخص است که دست‌یابی معارضان به موشک‌های زمین به هوا می‌تواند موازنه قوا را در سوریه تغییر دهد؛ همان‌گونه که در افغانستان پیش از این تغییر داد.

سخن عادل الجبیر به مجاهدان افغانستانی در زمان اشغال این کشور از سوی شوروی سابق اشاره دارد که در آن زمان آمریکا موشک‌های دوش پرتاب «استینگر» به نیروهای موسوم به مجاهدان داد.

وزیر خارجه عربستان بار دیگر تأکید کرد: بشار اسد باید برکنار شود تا روند سیاسی در سوریه به جریان بیفتد. وی گزینه دیگر را استمرار جنگ و پیروزی بر بشار اسد دانست.

الجبیر در ادامه هرگونه یکسانی ایدئولوژی بین داعش و وهابیت را رد کرد و تروریست‌های داعش را به مثابه سازمان «کوکلاس کلان» در مسیحیت دانست که در آمریکا وجود داشتند.

 

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news