امروز : شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پنج کارمند ربوده شده صلیب سرخ آزاد شدند

بصیر،«احمد رامین ایاز»، سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در گفت که این افراد صبح روز جمعه (۳۰ بهمن)  آزاد شدند، اما توضیحی درباره چگونگی آزادی این افراد نداد. وی افزود: سه نفر از این کارمندان در غزنی به خانواده‌های خود پیوسته‌اند و دو نفر دیگر با خانواده‌های خود در ولایت «بامیان» تلفنی صحبت کرده‌اند. […]

بصیر،«احمد رامین ایاز»، سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در گفت که این افراد صبح روز جمعه (۳۰ بهمن)  آزاد شدند، اما توضیحی درباره چگونگی آزادی این افراد نداد.

وی افزود: سه نفر از این کارمندان در غزنی به خانواده‌های خود پیوسته‌اند و دو نفر دیگر با خانواده‌های خود در ولایت «بامیان» تلفنی صحبت کرده‌اند.

لازم به ذکر است که این افراد سه‌شنبه گذشته در حال سفر در غزنی  از سوی افراد مسلح ربوده شدند.

تا کنون هوبت ربایندگان مشخص نیست اما سخنگوی صلیب سرخ گفت که این افراد  جزء گروه مسلح محلی هستند.

افزون بر این صلیب سرخ به دنبال ربوده شدن این پنج کارمند، فعالیت‌های خود را در غزنی به حالت تعلیق درآورد و امروز سخنگوی این کمیته گفت تا زمانی که طرف‌های درگیر در غزنی، امنیت کارمندان آنها را تضمین نکرده‌اند، این نهاد بین‌المللی کارهای خود را از سر نخواهد گرفت.

احمد رامین ایاز  همچنین گفت که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزنی در حال انجام اقدامات بشردوستانه است و در حال حاضر دفتر این کمیته در شهر غزنی باز است اما کارهای آن به حالت تعلیق در آمده است.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از ۳۰ سال پیش در افغانستان فعالیت می‌کند.

فرهنگ نیوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news