امروز : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پروژۀ شبکه‌ فارسی عربستان کلید خورد

بصیر،وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان از آغاز فعالیتها برای تبدیل شبکه‌های خبری این کشور به یک مؤسسه رسانه‌ای جهت پخش برنامه به زبانهای فارسی، اردو و انگلیسی خبر داد. به گزارش شفاف، به نقل از روزنامه سعودی الوطن، “عادل الطریفی” روز پنجشنبه در حاشیه سومین نشست فوق العاده وزرای اطلاع رسانی کشورهای شورای همکاری […]

بصیر،وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان از آغاز فعالیتها برای تبدیل شبکه‌های خبری این کشور به یک مؤسسه رسانه‌ای جهت پخش برنامه به زبانهای فارسی، اردو و انگلیسی خبر داد.

به گزارش شفاف، به نقل از روزنامه سعودی الوطن، “عادل الطریفی” روز پنجشنبه در حاشیه سومین نشست فوق العاده وزرای اطلاع رسانی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض پایتخت عربستان با اعلام این موضوع گفت که برای تحقق این هدف، برنامه های آموزشی جوانان عربستانی آغاز شده است.

الطریفی در کنفرانس خبری مشترک با عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت: شبکه های تلویزیونی داخلی (عربستان) از چند هفته پیش پخش برنامه های خود را به ۶ زبان آغاز کرده اند، و این شبکه ها برنامه های خود را تا اواخر سال ۲۰۱۶ به ۱۰ زبان و در سال ۲۰۱۷ به ۲۰ زبان پخش خواهند کرد، و تلاش می کنیم که خبرهای فوری نیز به زبان های مختلف ترجمه شوند.

الطریفی با تأکید بر ضرورت پوشش همه جانبۀ اخبار و تحولات یمن برای همه کشورهای دنیا، گفت: شرکت کنندگان در کنفرانس بر لزوم همکاری بیشتر اعضای شورا درخصوص انعکاس اوضاع و اخبار یمن موافقت کردند.

الطریفی اظهار داشت: تصمیم داریم شبکه های خبری را به مؤسسه ای تبدیل کنیم که برنامه های خود را به زبانهای مختلف مانند انگلیسی، فارسی و اردو ارائه می دهد؛ و برای تحقق این هدف برنامه های آموزشی اکنون آغاز شده است.

شفاف

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news