امروز : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۱۵:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفن موردی اموات در برخی آرامستان‌های متروکه پایتخت

بصیر،بررسی‌های کارشناسی و مطالعاتی انجام داده‌ایم که ظرفیتی در آرامستان‌های متروکه و متبرکه برای دفن محدود و محلی ایجاد کنیم که بیشتر این آرامستان‌ها در امامزاده‌ها قرار دارند. وی افزود: در تهران ۱۲۰ آرامستان متروکه و متبرکه وجود داشته که ۴۰ مورد به طور کامل از بین رفته و به فضای سبز و بوستان تبدیل […]

بصیر،بررسی‌های کارشناسی و مطالعاتی انجام داده‌ایم که ظرفیتی در آرامستان‌های متروکه و متبرکه برای دفن محدود و محلی ایجاد کنیم که بیشتر این آرامستان‌ها در امامزاده‌ها قرار دارند.

وی افزود: در تهران ۱۲۰ آرامستان متروکه و متبرکه وجود داشته که ۴۰ مورد به طور کامل از بین رفته و به فضای سبز و بوستان تبدیل شده است مانند پارک شهر که قبلا یکی از این آرامستان‌ها به شمار می رفته. امیدواریم با ایجاد ظرفیت‌هایی محدود محلی در آرامستان‌های باقی‌مانده، فرهنگ یاد آخرت و معاد را زنده نگه داریم.

وی تاکید کرد: البته استفاده از آرامستان‌های متروکه و متبرکه به هیچ عنوان ظرفیتی را به عنوان “بهشت زهرا”ی ثانی ایجاد نمی‌کند بلکه دفن موردی با هدف زنده نگه داشتن یاد معاد است که در حال حاضر نیز در امامزاده‌هایی چون حضرت عبدالعظیم حسنی، امامزاده صالح، چیذر و… انجام می‌شود.

شفاف

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news