امروز : دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۱۶:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش تعداد کودکان غرق‌شده در دریای مدیترانه

بصیر،سازمان ملل اعلام کرد: از سپتامبر سال گذشته (۲۰۱۵) به طور میانگین روزانه دو کودک در دریای مدیترانه غرق شده‌اند. به گزارش ایسنا، سازمان ملل در این گزارش با بیان اینکه تعداد کودکان غرق شده در دریای مدیترانه رو به افزایش است، تاکید کرد جان افرادی که برای فرار از جنگ خانه‌های خود را ترک […]

بصیر،سازمان ملل اعلام کرد: از سپتامبر سال گذشته (۲۰۱۵) به طور میانگین روزانه دو کودک در دریای مدیترانه غرق شده‌اند.

به گزارش ایسنا، سازمان ملل در این گزارش با بیان اینکه تعداد کودکان غرق شده در دریای مدیترانه رو به افزایش است، تاکید کرد جان افرادی که برای فرار از جنگ خانه‌های خود را ترک می‌کنند باید حفظ شود.

صندوق کودکان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین‌المللی مهاجرت که به طور مشترک این گزارش را تهیه کرده‌اند هشدار دادند: از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۵ بیش از ۳۴۰ کودک که بیشتر آنان خردسال و نوزاد بودند در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند. همچنین تعداد این کودکان غرق شده ممکن است بیش از آمار فوق باشد چرا که اجساد برخی از آنان در دریا ناپدید شده است.

«آنتونی لیکر»، مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد گفت: نمی‌توان نسبت به وقوع این تراژدی و کشته شدن کودکان بی گناه بی تفاوت بود و خطراتی را که متوجه کودکان است نادیده گرفت. همچنین اکنون این امکان وجود ندارد عواملی که باعث مهاجرت افراد می‌شوند پایان یابند اما کشورها می‌توانند و باید برای ایمنی بیشتر این مهاجران، همکاری داشته باشند.

دریای اژه در منطقه‌ای بین دو کشور ترکیه و یونان، مرگبارترین مسیر ارتباطی در جهان برای مهاجران و پناهجویان به حساب می‌آید. وضعیت جوی نامناسب، کیفیت پایین قایق‌ها، عدم توجه به ظرفیت‌ قایق‌ها و نبود تجهیزات ایمنی کافی، خطر واژگونی قایق را افزایش می‌دهد و این سفر را مخاطره‌آمیز می‌کند.

به گزارش سایت اطلاع رسانی کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد،‌ اکنون کودکان ۳۶ درصد از افرادی را شامل می‌شوند که با خانواده‌هایشان مهاجرت می‌کنند و به همین دلیل احتمال غرق شدن آنان حین عبور از دریای اژه به نسبت افزایش می‌یابد. در شش هفته نخست سال جاری میلادی (۲۰۱۶) از ۸۰ هزار نفری که از شرق دریای مدیترانه عبور کرده‌اند ۴۱۰ نفر غرق شده‌اند.

شفاف

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news