امروز : شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۰۸ - ۲۱:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۱۴ فقره پرونده تخلف انتخاباتی در مازندران

بصیر،حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در ستاد انتخابات استانداری مازندران با اشاره به اینکه انتخابات تجلی اراده مردم و مردسالاری دینی است، تصریح کرد: با تجربه سال‌های گذشته، این انتخابات با شکوه تر برگزار خواهد شد و مردم با خلق حماسه دیگر همه معاندین جمهوری اسلامی را  ناامید خواهد کرد. وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در […]

بصیر،حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در ستاد انتخابات استانداری مازندران با اشاره به اینکه انتخابات تجلی اراده مردم و مردسالاری دینی است، تصریح کرد: با تجربه سال‌های گذشته، این انتخابات با شکوه تر برگزار خواهد شد و مردم با خلق حماسه دیگر همه معاندین جمهوری اسلامی را  ناامید خواهد کرد.

جعفری

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در کنار دیگر برگزار کنندگان اعضای انتخابات حضور دارد و تذکرات لازم را از دو ماه گذشته به داوطلبان داده و از روی دادن برخی از اتفاقات ناشایست جلوگیری کرده است، عنوان کرد: دستگاه قضایی بیش از ۳۰۰ هزار استعلام را پاسخ داده و  به عنوان عضو هیئت اجرای انتخابات وظایف خود را انجام داده است.

جعفری با بیان اینکه در حال حاضر شعب ویژه ای برای همه دادسراها و دادگستری‌های استان تشکیل شده و آمادگی برای رسیدگی ویژه به پرونده‌های تخلفات انتخاباتی را دارد، اظهار کرد: ۱۴  فقره پرونده تخلفات انتخاباتی همچون افترا، دروغ پردازی شخصیت علیه شخصیت تشکیل شده و دو تخلف درباره مجلس خبرگان تشکیل شده که در حال رسیدگی است.

وی ادامه داد: به دلیل تخریب کاندیداهای خبرگان در فضای مجازی، سه نفر متهم دستگیر شده و دو نفر نیز احضار شدند.

وی گفت: در دادگاه‌های بخش و دادگستری‌ها قاضی ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده های انتخاباتی تعیین شده است و رسیدگی به تناسب مجازات ها در سه سطح انجام می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه با توجه به حجم کاندیداها این تعداد پرونده ناچیز است، تصریح کرد: با رعایت قوانین توسط نامزدها، میزان تخلفات کاهش یافته است.

وی گفت: مردم با هر سلیقه و گرایشی در این انتخابات شرکت کنند و امید است بتوانیم با یک انتخابات حداکثری پاسخ یاوه‌گویی‌های استکبار را داده باشیم.

کارمند شمال

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news