امروز : دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۱۰ - ۱۶:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جنایت در پوشش فروش سکه‌های عتیقه+عکس

بصیر،در ساعت ۱۸:۳۰ مورخه ۲۷ آبان ۹۴ در خیابان شریعتی– بلوار صبا، وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق بیمارستان شهدای تجریش به کلانتری ۱۰۱ اعلام شد. با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه از همراهان متوفی بنام سعید ( ۴۵ ساله ) – که بر اثر شدت جراحات ناشی از اصابت […]

بصیر،در ساعت ۱۸:۳۰ مورخه ۲۷ آبان ۹۴ در خیابان شریعتی– بلوار صبا، وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق بیمارستان شهدای تجریش به کلانتری ۱۰۱ اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه از همراهان متوفی بنام سعید ( ۴۵ ساله ) – که بر اثر شدت جراحات ناشی از اصابت جسم تیز فوت کرده بود – مشخص شد که متوفی بهمراه دو نفر از دوستانش قصد خرید دهها عدد سکه طلای عتیقه را داشته است اما فروشندگان سکه های عتیقه طی یک درگیری اقدام به ارتکاب جنایت کرده و با سرقت مبلغ ۱۵ میلیون تومان وجه نقد همراه مقتول از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

یکی از دوستان مقتول بنام ناصر ( ۲۸ ساله) که در زمان ارتکاب جنایت، بیرون از ساختمان حضور داشت در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: سعید به همراه صادق ( ۳۴ ساله ) وارد ساختمان شد و من در بیرون از ساختمان مراقب اوضاع بودم؛ پس از مدتی با شنیدن صدای درگیری وارد ساختمان شدم که با پیکر خونین سعید و صادق روبرو شدم؛ بلافاصله با اورژانس تماس گرفته و سعید و صادق را به بیمارستان منتقل کردیم که متأسفانه سعید فوت کرده و صادق نیز در حال حاضر در بیمارستان بستری است.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول از طریق کارگر سابق خود به نام «اکبر» با فروشندگان سکه های عتیقه آشنا شده و در ادامه جهت خرید به تهران مراجعه نموده که در روز جنایت، اکبر نیز بهمراه فروشندگان سکه های عتیقه حضور داشته و همزمان با وقوع جنایت بهمراه آنها متواری شده است.

با توجه به وقوع جنایت در یک ساختمان در حال بازسازی، تحقیقات از مالک ساختمان نیز انجام و مشخص شد که سرایدار ساختمان نیز همزمان با وقوع جنایت متواری شده است.

در مورخه ۳۰ دی ۹۴  وقوع یک فقره قتل عمـد در خیابان پاسداران به کلانتری ۱۰۲ اعلام شد که با حضور مأمورین کلانتری در محل وقوع جنایت واقع در طبقه سوم یک ساختمان در حال ساخت مشخص شد که فردی ۴۲ ساله بنام «داوود» بهمراه یکی از بستگان خود بنام محسن ( ۴۰ ساله ) قصد خرید سکه های طلای قدیمی را داشته است که در درگیری با فروشندگان سکه های طلا ، هر دو نفر آنها مجروح و داوود به علت شدت ضربات وارد فوت کرده و فروشندگان سکه های طلا نیز با سرقت مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان پول نقد همراه مقتول از محل متواری شدند.

با توجه به اهمیت موضوع در دو پرونده، تیم ویژه ای از کارآگاهان در اداره دهم پلیس آگاهی تحقیقات پلیسی گسترده ای را جهت شناسایی متهمین آغاز کردند.

تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که عاملین جنایت، طعمه های خود را با جلب اعتماد جهت خرید سکه های قدیمی طلا به ساختمان های نیمه کاره کشانده و در یک نقشه از قبل طراحی شده ، با ضربات سلاح سرد آنها را به قتل رسانده و پس از سرقت وجوه نقد این افراد از محل متواری شدند.

با انجام اقدامات گسترده پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمین قصد دارند به شیوه ای مشابه در مورخه ۹ اسفند ۹۴ در قالب فروش سکه های طلای قدیمی اقدام به ارتکاب جنایت و سرقت نمایند؛ بلافاصله محل حضور متهمین در پارک گل نبی واقع در خیابان شریعتی شناسایی شد و کارآگاهان این محل را در قالب چند اکیپ تحت مراقبت های پلیسی قرار دادند.

با شناسایی دقیق متهمین در داخل پارک گل نبی و در حالی که تعدادی از آنها سوار بر موتورسیکلت در محل حضور داشتند تا بلافاصله پس از ارتکاب جنایت و سرقت توسط همدستان خود از محل متواری شوند ، عملیات دستگیری همزمان متهمین آغاز شد.

متهمین با اطلاع از حضور کارآگاهان، قصد متواری شدن از محل را داشتند که کارآگاهان اداره دهم با رعایت قانون بکارگیری سلاح و دادن دستور ایست اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کرده و تعدادی از متهمین در همان مرحله اولیه عملیات دستگیر شدند.

یکی از متهمین- مسلح به سلاح سرد – به قصد متواری شدن از دست کارآگاهان اقدام به فرار می کند؛ کارآگاهان در مرحله اول چندین تیر هوایی شلیک کرده اما وی همچنان اصرار بر فرار می نماید که نهایتا مورد اصابت گلوله کارآگاهان قرار گرفته و پس از انتقال به بیمارستان فوت می کند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در عملیات دستگیری این گروه از متهمان، سرکرده گروه بنام عبدالله . م ( ۶۲ ساله ) بهمراه ۵ متهم دیگر پرونده بنام های منیر . ش ( ۲۷ ساله ) ، سخی . ک ( ۲۵ ساله ) ، غلام . س ( ۴۰ ساله ) ، شکرالله ( ۳۸ ساله ) دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها اموال مسروقه کشف شده است.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده در خصوص کشف بیش از ۴۵۰ عدد سکه طلای تقلبی از متهمان نیز گفت: در عملیات دستگیری متهمان، کیسه حاوی بیش از ۴۵۰ عدد سکه زردرنگ طرح عتیقه کشف شد که در همان مراحل اولیه مشخص شد که تمامی سکه های کشف شده تقلبی و فاقد هرگونه ارزش مالی هستند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: حسب دستور بازپرس پرونده، کلیه متهمان با قرار قانونی مناسب و جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

افکارنیوز

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

gorban-1

news