سرنشینان ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو در برف جاده هراز گرفتار شدند

بصیرنیوز،جمشید نیکزاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خودروهای سواری در تونل بزرگ امامزاده هاشم و مسیرهای منتهی به این تونل گرفتار شدند که با مداخله نیروهای امدادی هلال احمر تا ساعت ۲۳ تمامی آنها به سمت مقصد هدایت شدند.

وی گفت که حدود یکهزار و ۵۰۰ دستگاه از این خودروها که مقصدشان تهران بود در داخل این تونل و مسیر منتهی به آن متوقف و برای مدتی باعث ایجاد گره ترافیکی و مسدود شدن کامل جاده شده بودند.
او اضافه کرد: حدود یکهزار دستگاه خودروی دیگر هم در همین مسیر تا منطقه ‘ زیارباغ ‘ پلور متوقف مانده بودند که در نهایت با حضور گروههای امدادی هلال احمر و راهداری به سمت خروجی آمل و تهران هدایت شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر آمل با بیان اینکه چهار گروه از تیم امداد و نجات این جمعیت از پایگاه های جاده ای هراز در این ماموریت از عصر جمعه تا پاسی از شب حضور داشتند، گفت: خوشبختانه مشکل خاصی برای سرنشینان خودرو که نیاز پزشکی داشته باشند، مشاهده نشد.
وی افزود: عوامل راهداری و پلیس راه نیز در جریان امداد رسانی ها حضوری فعال داشته و به همین دلیل در به حرکت در آوردن خودروهای گرفتار در برف کمک های شایان توجهی به عمل آمد بدون اینکه کوچک ترین آسیبی به مسافران برسدگره ترافیکی برطرف شد.
نیکزاد در عین حال از رانندگانی که قصد تردد در جاده هراز را دارند خواست به علت احتمال یخ زدگی جاده با سرعت مطمئن و با توجه به هشدارهای پلیس و راهداران از جمله به همراه داشتن زنجیر چرخ رانندگی کنند.
بارش شدید برف و باران از روز چهارشنبه در جاده هراز آغاز شد و بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه شدت گرفت.

حدود ۱۱۰ کیلومتر از مسافت جاده هراز از خروجی شهر آمل تا بعد از آستانه مبارکه امامزاده هاشم(ع ) در حوزه استحفاظی استان مازندران واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا