دستورالعمل ترامپ برای امنیت سایبری در آمریکا

بصیرنیوز،دستورالعمل یاد شده که پیش نویس آن منتشر شده “تقویت قابلیت ها و امنیت سایبری ایالات متحده” نام دارد و تهیه آن نشانه‌ای از تلاش وی برای عمل به وعده های انتخاباتیش محسوب می شود.

در این متن ضمن مرور مختصر وضعیت امنیت سایبری ایالات متحده، اهدافی نیز بیان شده است. همچنین توصیه هایی برای ارتقای امنیت سیستم های امنیتی ملی و زیرساخت های حیاتی ایالات متحده در دستورالعمل یاد شده وجود خواهد داشت.

توصیه های یاد شده باید ظرف ۶۰ روز اجرایی شوند و پس از آن باید فهرستی از دشمنان سایبری کلیدی ایالات متحده در اختیار رییس جمهور این کشور قرار بگیرد.

البته این اولین بار نیست که یک رییس جمهور آمریکا خواستار اجرای دستورالعملی در ارتباط با امنیت سایبری ظرف مدت ۶۰ روز می شود. به دنبال هک شدن اداره مدیریت کارکنان دولت آمریکا در سال ۲۰۱۵، باراک اوباما رییس جمهور سابق این کشور خواستار ارتقای امنیت سیستم های مورد استفاده دولت فدرال شده بود.

دستورالعمل ترامپ نشان می دهد که وی قصد دارد شرکت های خصوصی در این کشور را برای ارتقای امنیت سایبریشان و همچنین استفاده از زیرساخت های مناسب تر تحت فشار قرار دهد و احتمالا واکنش های تندتری در صورت افزایش حملات سایبری علیه آمریکا نشان خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا