امروز : سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۸/۲۷ - ۲۰:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«سرانه مطالعه کتاب» روی میز مناظره

بصیر، موضوع پنجاه و ششمین برنامه مناظره که جمعه این هفته از شبکه یک پخش می‌شود، «سرانه مطالعه در ایران» است. طبق بررسی‌های به عمل آمده آمار سرانه مطالعه دقیقی در کشور وجود ندارد و براساس پژوهش منتقدان و صاحب نظران سرانه مفید مطالعه آزاد اعم از نشریات و کتب غیردرسی بیش از ۱۲ دقیقه عنوان […]

بصیر، موضوع پنجاه و ششمین برنامه مناظره که جمعه این هفته از شبکه یک پخش می‌شود، «سرانه مطالعه در ایران» است.

طبق بررسی‌های به عمل آمده آمار سرانه مطالعه دقیقی در کشور وجود ندارد و براساس پژوهش منتقدان و صاحب نظران سرانه مفید مطالعه آزاد اعم از نشریات و کتب غیردرسی بیش از ۱۲ دقیقه عنوان نیست حال آنکه میانگین جهانی آمار مطالعه بسیار بالا‌تر و تا یک‌ساعت در روز می‌رسد.

سئوال محوری مناظره این هفته نیز به این شرح است: «به نظر شما مهم‌ترین دلیل پایین بودن سرانه مطالعه در ایران کدام گزینه است؟»

۱- کتاب گران است ۲- کتاب خوب در بازار نیست ۳- مدارس بچه‌ها را کتابخوان تربیت نمی‌کند ۴- نهادهای فرهنگ ساز کم کاری کرده‌اند ۵- مشکلات اقتصادی وقتی برای مطالعه نمی‌گذارد.

علاقمندان می‌توانند با ارسال گزینه موردنظر به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱ در این بحث مشارکت کنند.

برنامه «مناظره» کاری از گروه اقتصادی شبکه یک سیماست با تهیه کنندگی علیرضا اسکندری و اجرای مرتضی حیدری جمعه‌ها بصورت زنده و ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه از این شبکه پخش می‌شود.

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news