امروز : یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ - ۲۱:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فشار سناتورها به اوباما برای توافق با ایران/ چوب لای چرخ مذاکرات نگذارید، برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است

بصیر، در حالی که ضرب الاجل ۲۴ نوامبر برای توافق هسته ای خودنمایی می کند، برخی صداها  از به انداختن توپ به زمین ایران برای تعویق توافق، سخن می گویند. تیم مذاکره کننده ایرانی تلاش بسیار زیادی را در رسیدن به نتیجه ای که به نفع ایران باشد انجام می دهد و پیشنهادهای بسیاری را نیز بر […]

بصیر، در حالی که ضرب الاجل ۲۴ نوامبر برای توافق هسته ای خودنمایی می کند، برخی صداها  از به انداختن توپ به زمین ایران برای تعویق توافق، سخن می گویند. تیم مذاکره کننده ایرانی تلاش بسیار زیادی را در رسیدن به نتیجه ای که به نفع ایران باشد انجام می دهد و پیشنهادهای بسیاری را نیز بر روی میز گذاشته است. اما دست های پشت پرده، سعی بر این دارد که به رسانه های دنیا طوری القا شود که ایران مقصر این دیرکرد است.

نکته قابل تاملی که در این بین دیده میشود این است که برخی رسانه های ایالات متحده در حال تلاش برای برقراری ارتباط با ایران و عدم سنگ اندازی در مذاکرات هستند، آنهم بصورت جدی. عمده روش رسانه های مذکور در این کار، جمع آوری امضا و تشکیل کمپین های متعدد است که اکثریت آنها نیز با محوریت انتقاد به عملکرد اوباما در مذاکرات و صلح با ایران راه اندازی شده اند.

در اینجا تنها به یکی از مهمترین وب سایت های امریکایی که طی روزهای اخیر اقدام به راه اندازی چندین کمپین متفاوت در این خصوص کرده است اشاره خواهد شد:

 

////

////

اولین کمپین جمع آوری امضاء با عنوان ” صلح با ایران “

متن کمپین : لطفا رویکرد دیپلماتیک بر سر میز برگردد. الان وقت کم اهمیت نشان دادن مذاکرات و افزایش تحریم ها نیست. این کارها هیچ نتیجه ای ندارد جزء وقوع جنگ احتمالی دیگر.
 
 
////

از ۴۰۰ امضای مورد نیاز تا الان این کمپین ۳۶۰ امضاء جمع کرده است که در تصویر مشخص است.

////

دومین کمپین جمع آوری امضاء با عنوان “در پشتیبانی از برقراری ارتباط با ایران، در کنار سناتور مورفی ایستاده ایم”
متن کمپین: کنگره بایستی همکاری با ایران را به تصویب برساند. در تاریخ ۱۳ نوامبر سناتور مورفی در مجلس سنا یک سخنرانی جنجالی ایراد کرد: « الان در لحظه ای بسیار حساس در مورد مذاکره با ایران قرار داریم. تنها یک لایحه غیر دیپلماتیک کل مذاکرات هسته ای را از بین خواهد برد و تنها گزینه ای که خواهد ماند جنگ است و ما آمریکاییها خواهان این موضوع نیستیم.»

////
از ۲۰۰۰۰ امضای مورد نیاز،  این کمپین ۱۵۳۲۸ امضاء جمع کرده است که در تصویر مشخص است.

////

سومین کمپین جمع آوری امضاء با عنوان ” من ارتباط با ایران را خواهان هستم “ برگزار شده است.
متن کمپین : رئیس جمهور اوبامای عزیز: من به شدت خواهان برقراری ارتباط با ایران هستم. نمیخواهم شاهد وقوع جنگی دیگر در خاورمیانه باشم. به دنبال یک راه حل دیپلماتیک باشید.

////
از ۵۰۰۰۰ امضای مورد نیاز تا الان این کمپین ۴۷۱۵۱ امضاء جمع کرده است که در تصویر مشخص است.

////

چهارمین کمپین جمع آوری امضاء با عنوان ” هیلری کلینتون، سناتور وارن و سناتور سندرز: ما حامی اوباما در برقراری ارتباط با ایران هستیم “

متن کمپین : سناتورهای دموکرات سندرز و وارن و حتی هیلری کلینتون بایستی در حمایت از اوباما در برقراری ارتباط با ایران مثل گذشته بیشتر همکاری داشته باشند تا مذاکرات به نتیجه ای مطلوب تا قبل از ضرب الاجل ۲۴ نوامبر دست یابد. صلح آمیز بودن انرژی هسته ای ایران نیز خیال ما را راحت می کند و از ایجاد تنش جلوگیری خواهد شد.

////
از ۱۵۰۰۰ امضای مورد نیاز، این کمپین ۱۰۷۳۱ امضاء جمع کرده است که در تصویر مشخص است.

////

پنجمین کمپین جمع آوری امضاء با عنوان ” مجلس سنا بایستی برای برقراری ارتباط با ایران، به این کشور فرصت دهد “ تشکیل شده است.

متن کمپین : موافقت موقت با ایران به ایالات متحده آمریکا و متحدانش این فرصت را خواهد داد که بر سر مسائل هسته ای به توافق برسند. مجلس سنا بایستی بدین قضیه به مثابه یک فرصت نگاه کند تا از گزینه های دیگری مثل جنگ یا تشدید تحریم ها جلوگیری شود.

////
از ۱۰۰۰۰۰ امضای مورد نیاز تا الان این کمپین ۷۷۷۵۲ امضاء جمع کرده است که در تصویر مشخص است.

این کمپین های جمع آوری امضاء در پی تلاش سناتورها و حتی برخی از سیاستمداران و وزرای ایالات متحده در حال تشکیل است. افرادی که خود  از دلیل اصلی به تعویق افتادن موافقت در مذاکرات و وجود دستان پشت پرده در آن آگاه هستند. 

اینها کمپین هایی هستند که به صورت گسترده و جهانی در حمایت از ایران و پیشنهاد های ارائه شده توسط ایران راه اندازی شده اند و آنطرف دستانی که چوب لای چرخ مذاکرات و سیاست های سازنده تیم مذاکره کننده می گذارد.
 
تیتر یک

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news