امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ - ۱۶:۱۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین خبرها از افزایش قیمت مسکن مهر

بصیر، محسن نریمان در خصوص افزایش قیمت مسکن مهر در شهرهای جدید به خصوص شهر پردیس گفت: دولت یازدهم در موضوع مسکنمظلوم است چرا که این افزایش قیمت مربوط به بخشنامه دولت قبلی است. وی افزود: این بخشنامه به صورت روشن و شفاف اعلام کرده که هزینه طرح‌های زیربنایی و روبنایی از مردم اخذ شود.نریمان با […]

بصیر، محسن نریمان در خصوص افزایش قیمت مسکن مهر در شهرهای جدید به خصوص شهر پردیس گفت: دولت یازدهم در موضوع مسکنمظلوم است چرا که این افزایش قیمت مربوط به بخشنامه دولت قبلی است.


وی افزود: این بخشنامه به صورت روشن و شفاف اعلام کرده که هزینه طرح‌های زیربنایی و روبنایی از مردم اخذ شود.

نریمان با اشاره به اینکه دولت یازدهم زمانی پروژه مسکن مهر را تحویل گرفت که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است،تاکید کرد:دولت یازدهم پروژه مسکن مهر را با همان مشی و بخشنامه‌ای که دولت قبلی ابلاغ کرده‌ بود ادامه می‌دهد و متأسفانه این بخشنامه در حال نمود پیدا کردن است.

*در همان روزهای آغاز پروژه مسکن مهر اعلام می‌شد که مردم با ۷ میلیون تومان صاحب مسکن خواهند شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در همان روزهای آغاز پروژه مسکن مهر اعلام می‌شد که مردم با مبالغ ۳ میلیون تا ۷ میلیون تومان صاحب مسکن خواهند شد، اظهار داشت: حال با گذشت زمان وقتی اعلام می‌شود که هزینه احداث راه، برق و آب را باید متقاضیان بدهند طبیعی است که این مبالغ افزایش می‌یابد.

نریمان گفت: علی‌رغم تمام این مسائل هنوز متقاضیانی که در پروژه مسکن مهر حضور دارند از ارزش افزوده‌ بالایی برخوردار هستند و با مقدار پولی که متقاضیان پرداخت کرده و سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از ارزش افزوده بالایی برخوردار شده‌اند.

وی افزود: حالمتقاضیان این تصور رامی‌کنند که این بخشنامه افزایش قیمت مسکن مهررا دولت یازدهم ابلاغ کرده است،در حالی که این مصوبه مربوط به دولت دهم بوده است.

*به مردم در خصوص افزایش قیمت مسکن مهرتوضیح خواهیم داد

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه بزودی با اهالی رسانه در خصوص افزایش قیمت مسکن مهر صحبت خواهم کرد، گفت: به مردم توضیح خواهیم داد که این بخشنامه افزایش قیمت مسکن مهر، بخشنامه جدیدی نیست و مربوط به دولت قبلی و همان افرادی که مسکن مهر را ایجاد کرده بودند است.

*احتمال افزایش قیمت مسکن مهر برای سایر واحدها هست

نریمان در پاسخ به این سؤال که علاوه بر فاز ۱۱ شهر پردیس که این روزها مطرح و گران شده است آیا احتمال دارد سایر شهرها نیز افزایش قیمت را شاهد باشند، گفت: به طور کلی نه تنها برای فاز ۱۱ شهر پردیس بلکه برای تمام کشور این بخشنامه دولت دهم وجود دارد،اما شاید برخی از پروژه‌ها زودتر به پایان رسیده و دچار افزایش قیمت نشود اما برخی هنوز به پایان نرسیده‌اند.

وی ادامه داد: در شهر پردیس بالای کوه برج‌هایی احداث شده‌اند پس برای آبرسانی به این واحدها دچار مشکل می‌شویم اما به هر حال در برخی شهرها این ‌گونه نیست و واحدهای مسکونی در یک دشت صاف احداث شده‌اند و مشکلی برای آبرسانی نیست.

به گفته وی پس هزینه آبرسانی به واحدهای مسکونی که در مناطقی که در بلندی قرار دارند، بیشتر از واحدهای مسکونی که در مناطق صاف احداث شده‌اند خواهد بود.

دولت یازدهم مظلوم است/تهاتر زمین برای کاهش فشار به مردم

نریمان خاطرنشان کرد: اینکه می‌گوییم دولت‌ یازدهم مظلوم است به این دلیل است که تلاش کردیم تا از محل تهاتر به جای اینکه به مردم فشار وارد شود زمین بدهیم تا مدرسه و ورزشگاه و نیازهای شهر برطرف شود تا به مردم فشار وارد نشود.

نریمان ادامه داد: در دولت یازدهم از مجمع و هیأت مدیره و شخص وزیر راه و شهرسازی مجوز دریافت کردیم که اگر اجازه بدهند برای اینکه به متقاضیان مسکن مهر فشار وارد نشود طرح‌های روبنایی و زیربنایی ما از محل تهاتر زمین انجام شود.

وی ادامه داد: ما که نمی‌توانیم برای بخشنامه‌های قبلی دولت دهم اقداماتی انجام دهیم،چرا که قرارداد آن در دولت دهم بسته شده و مصوبه صادر شده است که از آورده مردم می‌توانید برای طرح‌های روبنایی و زیربنایی استفاده کنید.

چرا واحدهای مسکن مهر تا ۱۲ مرداد سال ۹۲ تحویل نشد؟

وی خاطر نشان کرد: به هر حال ما وارث یک سری قراردادها هستیم. این دولت یک سال است که بر سر کار آمده‌ است چرا که اغلب قراردادهای مسکن مهر باید ۱۲ مرداد ماه سال ۹۲ تحویل می‌شد.

وی تأکید کرد: چرا این پروژه‌هایی که خودشان در زمان خودشان انجام داده‌اند در ۱۲ مرداد ماه سال ۹۲ تحویل نشده است.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news