امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳
تاریخ : ۱۳۹۳/۰۹/۰۸ - ۱۱:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

محور رایزنی‌های پوتین با اردوغان در ترکیه

بصیر،  مسکو اعلام کرده است پرونده سوریه یکی از مهم‌ترین محورهای مذاکرات روسای جمهور روسیه و ترکیه‌ در آنکارا خواهد بود. به گزارش «روسیا الیوم»، «یوری اوشاکوف» دستیار رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد پرونده سوریه از مهم‌ترین موضوعات مذاکرات «ولادیمیر پوتین» با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در آنکارا خواهد بود. این دیدار قرار است روز دوشنبه […]

بصیر،  مسکو اعلام کرده است پرونده سوریه یکی از مهم‌ترین محورهای مذاکرات روسای جمهور روسیه و ترکیه‌ در آنکارا خواهد بود.

به گزارش «روسیا الیوم»، «یوری اوشاکوف» دستیار رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد پرونده سوریه از مهم‌ترین موضوعات مذاکرات «ولادیمیر پوتین» با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در آنکارا خواهد بود.

این دیدار قرار است روز دوشنبه (۱ دسامبر) در آنکارا انجام شود.

اوشاکوف در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در این دیدار علاوه بر اوضاع سوریه، موضوع پایگاه‌ها –پایگاه‌هایی که ترکیه برای آموزش معارضان مسلح سوری اختصاص داده است- و نیز نتایج نشست اخیر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با «ولید المعلم» همتای سوری‌اش، مورد رایزنی قرار گیرد.

وی تصریح کرد موضوع سوریه یکی از مسائل بسیار مهم و ضروری برای مسکو و آنکارا است.

براساس این گزارش، ولید المعلم در ۲۶ نوامبر (چهارشنبه گذشته) به شهر «سوچی» روسیه رفت و با ولادیمیر پوتین و سرگئی لاوروف دیدار کرد. این دو وزیر درخصوص مسائل استراتژیک از جمله حمایت روسیه از سوریه در نبرد با تروریسم گفت‌وگو کردند.

ولادیمیر پوتین، پیشتر بر حمایت روسیه از عراق و روسیه در مبارزه با افراط‌گرایی تأکید و اعلام کرده بود: «مبارزه با تروریسم یکی از اولویت‌های جامعه جهانی است.»

 
 
بلاغ

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news