وبلاگستان

آرشیو

ویژه 9 دی/ 30/ همایش بصیرتی بازخوانی حماسه 9 دی در فریدونکنار برگزار شد

از سوی سپاه ناحیه شهرستان فریدونکنار، همایش بصیرتی بازخوانی حماسه 9 دی در فریدونکنار و در مسجد سجاد این شهرستان برگزار شد که حجت‌الاسلام بریمانی مسئول تعلیم و تربیت سپاه کربلا مازندران در وصف این روز و حوادث فتنه 88 به سخنرانی پرداخت.

بصیر، معاون تعلیم و تربیت سپاه کربلا مازندران در این همایش، با تبریک فرارسیدن سالروز ۹ دی، اظهار داشت: مهمترین هدف ایجاد فتنه ۸۸ محو انقلاب اسلامی ایران بود، عده ای برای کسب قدرت با اصل نظام رو به رو شدند و در جبهه فتنه قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام ابوالحسن بریمانی تصریح کرد: عمق فتنه آن‌‌چنان عمیق بود که رهبری چندین بار برای حفظ و بقای انقلاب و ارزش ها چندین بار سخنرانی کردند.

DSCN7413

وی با ابراز تاسف از اینکه فتنه در بین انقلابی ها، شکاف ایجاد کرد، گفت: کسانی که در برابر نظام و رهبری ایستادند در این مملکت صاحب مقام بودند و بسیاری از فتنه‌گران برای نظام خدمت مدیریتی کردند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه دشمن در فتنه ۸۸ پیروزی های زیادی کسب، اظهار داشت: در این حادثه کار به جایی کشید که برخی از آنهایی که مسئولیت داشتند نیز در جریان فتنه قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه رهبری تا به امروز بیش از ۵۰۰ بار از کلمه فتنه در رسانه ملی استفاده کرده است، اذعان داشت: طراحی این فتنه عظیم از خارج کشور و اجرای آن در داخل صورت گرفت و فضا را به حدی غبارآلود کردند که عده ای نتوانستند حق را از باطل تشخیص دهند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه کربلا مازندران با اشاره به حوادث روز عاشورا در سال ۸۸، این حرکات شنیع فتنه‌گران را محکوم کرد و یادآور شد: در زمان امام علی(ع) همان کسانی که وحی نازل شده بر پیامبر را کتابت می کردند فتنه را به وجود آوردند، در واقع سران فتنه در زمان امام راحل نیز مشکل داشتند اما جرات بیان نداشتند.

DSCN7409

وی اذعان داشت: در دوران امام حسین(ع) و در لشکر یزید یک بی نماز پیدا نمی کنید، در جنگ جمل محرم اسرار پیغمبر سردمدار فتنه شد.

بریمانی با بیان اینکه این حرکات فتنه‌جویان با گفتمان امام تناقض دارد، خاطرنشان کرد: اگر در دوران امام با انقلاب مخالفت می کردند به آنها ضد انقلاب می گفتند و از ترس آبرو سکوت کردند.

وی ادامه داد: این فتنه ۳۸۳ میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرد، تحریم ها بعد از این حوادث شدت یافت و در واقع حامیان فتنه بودند که جریان تحریم را از داخل به دشمن دادند.

معاون تعلیم و تربیت سپاه کربلا مازندران در پایان به حضور به موقع مردم و بسیجیان کشور  در میدان و حمایت از رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: امروز نعمت ولایت با حضور مردم در ۹ دی برای حفظ حرمت عاشورا برای همیشه در اذهان جهان تثبیت شد.

 

 

کد خبر: 51962

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۱۰ دی ۱۳۹۳

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید