امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۲ - ۱۲:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انقلابی‌گری مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران است/ نگاه ایران به روز قدس از منظر تعبدی است نه استراتژیکی

بصیرنیوز، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در جمع مردم روزه‌دار فریدونکنار و در سخنرانی پس از راهپیمایی باشکوه روز قدس در این شهرستان در مصلی قدس فریدونکنار، اظهار کرد: مردمکشور در دفاع از مردم مظلوم جهان به ویژه فلسطین برگ زرینی دیگر را رقم زدند. وی با بیان اینکه این حضور مردم موجب نابودی رژیم صهیونیستی و […]

بصیرنیوز، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در جمع مردم روزه‌دار فریدونکنار و در سخنرانی پس از راهپیمایی باشکوه روز قدس در این شهرستان در مصلی قدس فریدونکنار، اظهار کرد: مردمکشور در دفاع از مردم مظلوم جهان به ویژه فلسطین برگ زرینی دیگر را رقم زدند.

وی با بیان اینکه این حضور مردم موجب نابودی رژیم صهیونیستی و نظام سلطه را فراهم آوردید، تصریح کرد: روز قدس روز رشد نسل جدید و ترویج گفتمان انقلاب در میان جوانان است.

دادستان مرکزاستان با اشاره به اینکه پدید آوردنده این مناسبت ایام الله امام خمینی (ره) است، خاطرنشان کرد: طح ریزی این روز به نام قدس از سوی ایشان نشان دهنده اوج بصیرت و آینده نگری بود.

جعفری با بیان اینکه نگاه امام در معادلات بین المللی به دوردست بود، تصریح کرد: تمدن اسلامی و فراگیری اسلام ناب محمدی از خواسته ها و آرمان‌های امام بود که نیاز به برنامه و نقشه راه داشت.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله برای ایجاد تمدن اسلامی و اسلام ناب محمدی، موضوع فلطسین بود، گفت: اهدافی که امام در مسئله فلسطین و روز قدس تیببن می کند بسیار فراتر از چیزی است که متصور می شویم.

دادستان مرکزاستان در ادامه با بیان اینکه این طرح امام مورد پذیرش مسلمانان جهان قرار گرفت، اظهار کرد: انتخاب روز قدس با عقلانیت و اسلامیت همراه بود و در میان مسلمانان در تمام جهان نفوذ کرد.

جعفری با اشاره به اینکه مسئله روز قدس به عنوان یک مسئله تاکتیکی نیست، تصریح کرد: جمهوری اسلامی بر خلاف سایر کشورهای منفعت طلب، از فلسطین به عنوان بهره‌برداری از آن به دفاع از این کشور شعار نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه مسئله فلسطین یک موضوع صرفا استراتژی سیاسی نیست، گفت: مسئله فلسطین در گفتمان امام راحل از منظر دینی و گفتمان کتاب و سنت است.

دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه فلسطین و یمن و سایر کشورهای مسلمان، سرزمین اسلامی محسوب می‌شود، تاکید کرد: همه باید از منظر عقیدتی به این موضوع نگاه کنند و وظیفه خود نسبت به این کشورها را انجام دهند.

جعفری با بیان اینکه کشورهای اسلامی به جای تکیه دولت‌های غربی و شرقی باید به اسلام تکیه کنند، تصریح کرد: اسرائیل با هدف احداث شهرک‌های صهیونیستی، ابطال مدارک شهروندان عرب‌های فلسطین، ترور رهبران، تخریب غیرقانونی منازل مسکونی و غیره برنامه‌های خود پیاده می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسلمانان باید در دفاع از ارزش های خود بتوانند در مقابله زیاده خواهی های نظام سلطه بایستند، گفت: اسرائیل به دنبال آن است که این موضوع را به جهان اثبات کنند که فلسطین مسئله اول جهان نیست.

دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه آنها با سوءاستفاده از ضعف برخی مسلمانان جاهل و حمایت‌های همه جانبه عربستان و آمریکا به تشکیل گروه‌های تروریستی و داعش اقدام کردند، خاطرنشان کرد: امروز مسلمانان را درگیر مسائل تروریستی کردند تا موضوع فلسطین را فراموش کنند.

جعفری با بیان اینکه مهم‌ترین راهبرد داعش رعب و وحشت در میان مسلمانان بوده است، گفت: داعش به نام و شعار اسلام با حمایت دولت‌های غربی میان مسلمانان تفرقه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در به حاشیه کشاندن موضوع فلسطین شکست خوردند، اظهار کرد: امروز در عراق و سوریه و کشورهای پایتخت‌شان مذبوحانه عقب نشینی کردند و در حال سرنگونی هستند.

دادستان مرکز استان با بیان اینکه در نهضت فلسطین و قضایای تروریستی گفتمان امام و رهبری راهگشا بود، گفت: تمامی نقشه‌های نظام سلطه شناسایی و خنثی شد که رهبری در محوریت قرار داشت.

وی با اشاره به اینکه در دفاع از حرم اهل بیت راهبرد رهبری نتیجه بخش بود، اظهار کرد: موثرترین عامل در پیدایش انتفاضه مردم فلسطین پیدایش انقلاب اسلامی است.

جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران را امروز تمامی مسلمانان جهان باور دارند، گفت: انقلاب اسلامی ایران الگوی کشورهای دنیا است.

دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه مهم‌ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای اسلام، اسلامیت ناب ما است، تصریح کرد: اسلامیت انقلاب اسلامی تغییر دادن محتوا وچشم دوختن به غربی‌ها برای انحراف از مسیر اصلی خود نیست.

وی گفت: خصلت انقلابی‌گری نیز از دیگر ویژگی‌های انقلاب اسلامی است که امروز نظام را به عنوان ام القرای اسلام در دنیا معرفی کرد

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news