امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۶ - ۱۷:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هنر؛ راه میانبر مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

اعظم ذوالفقاری روانشناس در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به تاثیرگزاری  هنر در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار کرد:  همان گونه که فیلم و سریال‌های ماهواره‌ای در بروز ناهنجاری‌های رفتاری و افزایش آسیب‌های اجتماعی موثر است از سوی دیگر می تواند عامل تعیین کننده‌ای در پیشگیری و کاهش ناهنجاری‌های رفتاری باشد. وی با اشاره به […]

اعظم ذوالفقاری روانشناس در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به تاثیرگزاری  هنر در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار کرد:  همان گونه که فیلم و سریال‌های ماهواره‌ای در بروز ناهنجاری‌های رفتاری و افزایش آسیب‌های اجتماعی موثر است از سوی دیگر می تواند عامل تعیین کننده‌ای در پیشگیری و کاهش ناهنجاری‌های رفتاری باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سوژه‌های فیلم‌ها و سریال‌ها برگرفته از موضوعات و پدیده‌های اجتماعی است، تاکید کرد:ارائه راهکار مناسب از طریق فیلم و سریال برای معضلات اجتماعی می تواند نقش کلیدی در کاهش آسیب ها داشته باشد.

 

ذوالفقاری تاکید کرد: بهره‌گیری از ابزار هنر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر است اما نباید فراموش کرد که  پرداخت نادرست به یک موضوع در سینما و تلویزیون می تواند زمینه بروز آسیب اجتماعی باشد.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news