وبلاگستان

آرشیو

منطقه فیسنک در گذشته جزئی از مازندران بوده اما در حال حاضر با سوء‌مدیریت سیاسیون اهل سمنان کمر به نابودی خود و مازندران بستند و پوزخندی به سد شهید رجایی ساری می‌زنند و آبش را از بالادست قطع می‌کنند.

طرح ملی سد فینسک در منطقه حفاظت شده پرور که احداث آن به زودی آغاز می‌شود، بدون تأیید مطالعات زیست محیطی است و بیشتر آب رودخانه سفیدرود یا اسپه‌رو که به رودخانه تجن ساری می‌پیوست را در خود ذخیره و به سمت سمنان منحرف می‌کند.

در صورت ساخت این سد، علاوه بر برهم خوردن تعادل محیط‌ زیست منطقه حفاظت شده دودانگه و تهدید حیوانات در معرض انقراض و جنگل‌ها و خشک شدن چشمه‌‌ها و آبشارهای این مناطق، شاهد نابودی مزارع کشت برنج و معیشت روستاییان بندبن و چهاررودبار خواهیم بود.

ساخت این سد که در منطقه‌ای حساس و شکننده، با توپوگرافی پیچیده با مجاورت چهار منطقه حفاظت شده دودانگه، پرور، بولا و کیاسر واقع شده است، می‌تواند آثار مخرب و جبران‌ناپذیری را به این مناطق و روستاهای همجوار این سد وارد کند.

مسؤولان سمنان به جای اندیشیدن به توسعه ناپایدار شهر سمنان، به فکر حفظ ذخیره‌گاه‌های طبیعی و بکر منطقه باشند.

منطقه فیسنک در گذشته جزئی از مازندران بوده اما در حال حاضر با سوء‌مدیریت سیاسیون اهل سمنان کمر به نابودی خود و مازندران بستند و پوزخندی به سد شهید رجایی ساری می‌زنند و آبش را از بالادست قطع می‌کنند. آیا مسؤولان مازندران بیدارند؟

کد خبر: 147626

نویسنده: panjere

تاریخ زمان انتشار:۱۷ تیر ۱۳۹۶

نسخه قابل چاپ:

برچسب ها

  • ,

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبر نامه

جهت دریافت آخرین اخبار در ایمیل خود فرم زیرا تکمیل کنید