امروز : چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۲۱:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گرمترین شهرهای ایران ۵۲ درجه بالای صفر!

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: گرمای هوا تا چند روز آینده در کشور ادامه دارد. فریبا گودرزی اظهار داشت: شهر اهواز با دمای ۵۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان کشور است. پس از آن بوشهر با ۴۵و بندر عباس با ۴۴ درجه در رتبه های بعدی قرار دارند. اما روز گذشته گرمای هوا در مهران […]

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: گرمای هوا تا چند روز آینده در کشور ادامه دارد.

فریبا گودرزی اظهار داشت: شهر اهواز با دمای ۵۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان کشور است. پس از آن بوشهر با ۴۵و بندر عباس با ۴۴ درجه در رتبه های بعدی قرار دارند. اما روز گذشته گرمای هوا در مهران و ایلام هر کدام با ۵۲ درجه گرمترین شهرهای ایران بودند.

وی ادامه داد: تهران روز گذشته حداکثر دمایش به ۳۵ درجه بالای صفر رسید که تا آخر هفته دو درجه دیگر دمای این شهر افزایش می یابد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای امروز قم و اصفهان گفت: در این مناطق امروز شاهد افزایش ابر و وزش باد هستیم که می تواند به تولید گرد و خاک منجر شود.

گودرزی در مورد هوای جنوب شرق کشور گفت: همچنان شاهد وزش بادهای ۱۲۰ روزه در مناطق شمال سیستان هستیم. البته از اول هفته آینده روند افزایش دما در این مناطق آغاز می شود.

به گفته وی به دلیل اینکه جریانات هوا از دریا به خشکی شده است، افزود: این موضوع باعث افزایش رطوبت و شرجی شدن استان های ساحلی به همراه گرمای هوا می شود.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news