امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چرا یکی از محبوب‌ترین رؤسای باشگاهی به قتل رسید؟

مالاگا در تابستان ۱۹۷۱ روزهای درخشان خود را به خاطر عملکرد رییس باشگاهش سپری می‌کرد. در آن زمان آنتونیو رودریگس لوپس، ریاست باشگاه را بر عهده داشت. او در اورنسه و در خانواده‌ای فقیر متولد شد و برای رسیدن به این جایگاه تلاش زیادی کرد. ابتدا در شهر خود، سپس در آویلس، بیلبائو، فرانسه و […]

مالاگا در تابستان ۱۹۷۱ روزهای درخشان خود را به خاطر عملکرد رییس باشگاهش سپری می‌کرد. در آن زمان آنتونیو رودریگس لوپس، ریاست باشگاه را بر عهده داشت. او در اورنسه و در خانواده‌ای فقیر متولد شد و برای رسیدن به این جایگاه تلاش زیادی کرد. ابتدا در شهر خود، سپس در آویلس، بیلبائو، فرانسه و … کار کرد و تقریبا همیشه حرفه‌اش در رابطه با صنایع فلزی بود. با هدف ایجاد توریستم به تورمولینوس رفت و ساختمان هایی را ساخت و مالک هتل های زیادی شد.

لوپس زمانی به باشگاه مالاگا رفت که این تیم در دسته دو حضور داشت و توانست باعث صعود این تیم به بالاترین سطح اسپانیا شود. این اتفاق در حضور بازیکن مشهور تیم یعنی ویبرتی رخ داد. صعود مالاگا اتفاق مهمی در شهر محسوب می‌شد. به همین خاطر زمانی که رودریگس با هواپیما به مالاگا بازگشت به بازیکنان تیم که در ایستگاه قطار حضور داشتند پیوست تا پذیرای هواداران باشد. او پس از صعود، تیمش را قدرتمندتر کرد و با بازیکنانی همچون ویلانوا، ماسیاس و رولدان قرارداد امضا کرد و دئوستو دروازه‌بان را در اختیار گرفت.

مرگ رودریگس به خاطر محبوبیت بیش از اندازه‌ای که داشت، سر و صدای زیادی به پا کرد. او توسط دو مرد مسلح به قتل رسید. رییس باشگاه مالاگا هنگام ترک خانه با دو فرد مهاجم رو به رو شد. رودریگس از ماشینش خارج شد و شروع به بحث با آنها کرد. چون آن‌ها را شناخت که یک روز پیش در پشت یکی از درخت‌های باغچه خانه‌اش پنهان شده بودند و آن جا را زیر نظر داشتند. زمانی که رودریگس از ماشینش پیاده شد آنها با سلاح‌هایشان به سمت او حمله ور شدند. لوپس از هفت تیرش استفاده کرد و به یکی از ضاربان شلیک کرد. این شخص که مانوئل سرسو سرسو نام داشت به این خاطر جانش را از دست داد. ضارب دیگر فرار کرد.

مانوئل سرسو سرسو متولد مورسیا بود و مجرم بزرگی محسوب نمی شد. جنایت پیش آمده سر و صدای زیادی به پا کرد. خوسه ماریا ساراگا، مدیر اجرایی باشگاه مالاگا و دیگر مدیران صبح روز حادثه به مادرید  رفتند تا جام کاستا دل سول در این شهر برگزار شود (این رقابت‌ها یکی از قدیمی‌ترین مسابقات در اسپانیا محسوب و در شهر مالاگا برگزار می‌شود). رودریگس پیش از این حادثه درخواست برگزار نشدن این بازی ها را کرده بود و به نظر می‌رسید تحت فشار قرار گرفته که چنین تصمیمی را گرفته است. سپس مشخص شد که او پنج میلیون پسو در پنج بانک مختلف دارد. به نظر می‌رسید او این پول‌ها را برای یک باج گیر کنار گذاشته است. این موضوع باعث شد که  افتتاحیه جام کاستا دل سول لغو شود.

سپس پزشکی قانونی اعلام کرد رودریگس به علت برخورد سه گلوله به قلبش جان خود را از دست داده است.

مراسم خاکسپاری رودریگس با حضور هزاران نفر برگزار شد، اتفاقی که پیش از این در مالاگا دیده نشده بود. تابوت او را بازیکنان مشهور تیم همچون ویبرتی، پونس، ایگلسیاس، ایرلس و میگلی حمل می کردند.

همه مقامات شهر، فوتبالیست‌های برجسته اندلوس و اسپانیا در این مراسم حضور داشتند. ۵۰ تاج گل در این مراسم  دیده می شد و بیش از ۳۰۰ تلگرام دریافت شد.

هزاران نفر در کنار ساختمان باشگاه جمع شدند تا برای رودریگس دعا کنند و سپس یک دقیقه سکوت برقرار کردند. رودریگس در نهایت در ساعت هشت سی و یکم جولای در میان انبوه جمعیت به خاک سپرده شد.

تحقیقات زیادی در رابطه با قتل رییس دوست داشتنی مالاگا انجام شد اما آنها بی نتیجه ماندند یا این که پلیس نخواست نتایج این تحقیقات فاش شود و مردم از دلیل قتل رودریگس آگاه شوند.

ارسال دیدگاه

photo_2016-05-31_13-37-56

photo_2016-06-02_15-16-08

photo_2016-06-02_15-16-04

1

sana shirini-1

gorban-1

news