فرمانده پایگاه ثامن‌الحجج شمال نیروی دریایی سپاه خبر داد

به‌کارگیری شناور گشت “شهید حاج حسین بصیر” در دریای خزر

فرمانده پایگاه ثامن‌الحجج شمال نیروی دریایی سپاه گفت: بزودی عملیات شناور گشت شهید حاج حسین بصیر که ساخت شرکت داخل استانی است برای برقراری امنیت در دریای خزر به‌کار گرفته می‌شود.

به گزارش بصیرنیوز، محمد باقری در دیدار با نماینده ولی فقیه مازندران به‌مناسبت ۱۶ مهر روز نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: پایگاه شمال نیروی دریایی سپاه به‌عنوان یکی از پایگاه‌های عملیاتی نیروی دریایی سپاه است که به همراه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حوزه ماموریت آن کل دریای خزر در سه استان شمالی از مرز حسینقلی تا آستارا است.

وی افزود: با اقتدار و با تمام توان از منافع جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر دفاع خواهیم کرد.

فرمانده پایگاه دریایی ثامن‌الحجج شمال نیروی دریایی سپاه گفت: دریای خزر به‌عنوان دریای صلح و دوستی فقط و فقط به کشور‌های حاشیه تعلق دارد و به هیچ عنوان اجازه حضور هیچ کشوری دیگری را در این دریا نخواهیم داد.

باقری افزود: به‌زودی عملیات شناور گشت شهید حاج حسین بصیر که ساخت شرکت داخل استانی است برای برقراری امنیت در دریای خزر به‌کار گرفته می‌شود.

فرمانده پایگاه دریایی ثامن‌الحجج شمال نیروی دریایی سپاه گفت: نیروی دریایی سپاه با ساخت طیف وسیعی از تجهیزات داخلی و بومی با تنوع بسیار بالا در تکنیک و تاکتیک‌های رزمی در آب‌های خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مقتدرانه به‌صورت ۲۴ ساعت تمام تحرکات شناور‌های بیگانه را تحت نظر دارد و هیچگاه اجازه دست درازی و تجاوز به مرز‌های آبی را به دشمنان نخواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا